Strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użtkownika. Więcej szczegółów w Polityka prywatności

Strona główna >> Napoje >> Alkoholowe

Kawa z wkładką

Czas 5 minut Porcji 1 Trudność łatwe Koszt: do 10 zł

Składniki:

3 łyżeczki kawy
30 ml alkoholu /whisky, rum lub wódka/
cukier lub miód /jeśli masz dostęp do miodu - będzie smaczniejszym dodatkiem/

Kawa z wkładką - sposób wykonania:

Postanowiliśmy sprawdzić mit, który krąży w internecie o ożywieniu i pobudzeniu intelektu po wypiciu kawy z wkładką. Po co wierzyć komuś na słowo jak można samemu wypróbować.
Zaczynamy od zaparzenia kawy w kubku o pojemności 250 ml. Gdy kawa się zaparzy dolewamy 30 ml alkoholu. Do smaku można dodać miodu lub cukru.
Jakie wrażenia smakowe?
Alkohol przytłacza smak kawy. Oryginalny przepis mówi o 50ml alkoholu. To jest za duża dawka, która z kawy robi drinka, dlatego podajemy optymalną ilość 30ml. Użycie smakowego alkoholu typu whisky czy rum, nada przyjemniejszego smaku niż czystej wódki. Tak samo dodatek cukru lub miodu pozytywnie zmieni smak.
Jakie odczucia pobudzenia?
Czuć pozytywne działanie kawy, która stawia na nogi. Odczucia pobudzenie intelektu złudne. Alkohol, jak to alkohol otępia umysł i dawka powyżej 30ml jest niewskazana. Człowiek jest aktywniejszy po spożyciu alkoholu, ale mowy nie ma nad skupieniem się nad jakimkolwiek zadaniem i kawa tego zjawiska nie zmienia.

Kawa z wódką podobnie jak góralska herbata mogą stanowić dodatkowe doznania smakowe. Rozgrzeje w chłodne dni. Najlepiej jak pełnoletnie osoby w dniu wolnym od pracy same spróbują kawę z wkładką.
  • Currently 0.00/5

0.0/5 (0 głosów ) Zaloguj się by zagłosowaćPoleć przepis znajomemu Poleć przepis znajomemu
~Gosc | 10-12-16| Czytano: 1352 razy |komentarz [0]
Kawa z wkładką komentarz0 komentarzy

Linia tła strony

Dodaj komentarz