Strona główna > > Porady kulinarne

Catering dietetyczny w Łodzi - jak wybrać najlepszy

Samodzielne dbanie o zdrową dietę i szczupłą sylwetkę nie jest łatwe. Obecnie wszyscy jesteśmy zabiegani, pracujemy wiele godzin dziennie, a potem nierzadko czekają na nas inne zobowiązania. Dlatego znalezienie codziennie godziny lub dwóch i zarezerwowanie ich na przygotowanie pełnowartościowego posiłku bywa wyzwaniem. Warto więc rozważyć skorzystanie z usług cateringowych. Jak jednak sprawdzić, która z firm będzie najbardziej godna zaufania?

Najlepszy catering dietetyczny - 3 kluczowe cechy

Usługi cateringowe wiążą się z pewnymi wydatkami (im bardziej wymagająca dieta, tym wyższa cena), dlatego zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy, powinniśmy starannie sprawdzić dostępne opcje. Zwłaszcza w dużych miastach, jak Łódź, gdzie paleta firm cateringowych jest bardzo rozbudowana i łatwo pogubić się w nadmiarze ofert. Czym zatem kierować wybierając najlepszy catering dietetyczny? Poniżej przedstawiamy 3 kwestie, którym warto się przyjrzeć, aby później nie ulec rozczarowaniu.


Profesjonalny dietetyk

Wykwalifikowany dietetyk w firmie cateringowej to konieczność! Wyłącznie specjalista będzie w stanie opracować rozmaite warianty diet oraz dostosować posiłki do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Jest to szczególnie ważne przy dietach specjalistycznych oraz klinicznych. Nie wahaj się szczegółowo pytać o kwalifikacje dietetyka, przebyte kursy i doświadczenie zwłaszcza, gdy należysz do osób ze specjalnymi wymaganiami oraz wytycznymi dotyczącymi diety.


Konsultacja dietetyczna

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz cateringu ze względu na brak czasu na codzienne przygotowywanie pełnowartościowych, zbilansowanych posiłków, czy zamierzasz stracić na wadzie i wymagasz specjalistycznego podejścia żywieniowego ze względu na dietozależne schorzenia - firma, z którą rozpoczniesz współpracę na początku powinna zaoferować Ci indywidualną konsultację z dietetykiem.


Może być to zarówno konsultacja telefoniczna, w siedzibie przedsiębiorstwa, jak i online w postaci szczegółowego kwestionariusza związanego z potrzebami żywieniowymi. Pozwoli to opracować dietę na postawie Twojej płci, wieku, wzrostu, masy ciała (lub prawidłowej masy ciała w przypadku osób z nadwagą lub otyłych), indywidualnego zapotrzebowania energetycznego, występowania chorób dietozależnych, nietolerancji i alergii pokarmowych, a także osobistych preferencji żywieniowych.


Należy też pamiętać, że przy występowaniu alergii lub celiakii, firma cateringowa ma obowiązek udostępnić na Twoją prośbę odpowiednie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo przygotowania posiłków na każdym etapie.


Opcja testowa

Wiadomo, że ciężko jest zdecydować czy dana dieta pudełkowa będzie odpowiadać naszym kulinarnym gustom, jeśli wcześniej nie będziemy mieć możliwości spróbowania dań. Z tego powodu dobre firmy cateringowe, jak catering dietetyczny w Łodzi proponują swoim klientom specjalne pakiety testowe, w ramach których można odpłatnie przetestować posiłki w ciągu 2-3 dni.


To doskonała możliwość, by sprawdzić nie tylko czy wybrana opcja diety będzie Ci smakować i czy porcje będą wystarczająco sycące, ale też jakie reprezentują podejście do klienta. Czy posiłki są dostarczane na czas, szczelnie opakowane oraz czy zostały opatrzone etykietami z kluczowymi informacjami, jak nazwa posiłku, gramatura, kaloryczność i zawartość składników odżywczych w porcji, data produkcji, spis potencjalnie występujących alergenów i sposób podania (na zimno lub ciepło).

Artykuł partnerski.~Gosc | Czytano 787 razy | 20-01-2021 |Ewa gotuje