Strona główna > > Porady kulinarne

Chleb z niskim indeksem glikemicznym

Indeks glikemiczny produktów spożywczych pozwala określić jak szybko po ich zjedzeniu wzrasta stężenie glukozy we krwi. Szczególną uwagę powinny więc na niego zwracać osoby chore na cukrzycę. Dzięki temu mogą one skomponować swoją codzienną dietę w taki sposób, aby nie rezygnować z ulubionych dań, np. z dodatkiem pieczywa.

Chleb o nikim indeksie glikemicznym


Wiele rodzajów pieczywa zawiera węglowodany proste, które pozwalają szybko zaspokoić głód. Po ich spożyciu odczuwamy poprawę nastroju, ale trwa to przez krótki czas. Wraz z ponownym spadkiem poziomu glukozy samopoczucie się pogarsza, a energia do działania słabnie. Aby tego uniknąć, warto sięgać po produkty spożywcze zawierające węglowodany złożone. Są one stopniowo uwalniane do organizmu, a tym samym pozwalają utrzymać stężenie glukozy na stabilnym poziomie. W ten sposób unikamy wahań nastroju i możemy skutecznie uchronić się przed napadami głodu. Chleb z niskim indeksem glikemicznym to pieczywo zawierające węglowodany złożone. Może być wypiekany z mąki żytniej lub orkiszowej, a jego jakość i niski IG potwierdzają odpowiednie certyfikaty.


Kto może sięgać po chleb z niskim indeksem glikemicznym?


Produkty żywnościowe o niskim indeksie glikemicznym są dla nas korzystniejsze ze względu na to, że pomagają utrzymać stężenie glukozy we krwi na stałym poziomie. Skutkuje to lepszym samopoczuciem oraz brakiem napadów głodu. Z tych powodów chleb o niskim IG to świetna propozycja dla diabetyków, którzy szczególną uwagę muszą zwracać na ten wskaźnik. Takie pieczywo doskonale sprawdzi się również w przypadku osób dbających o zachowanie smukłej sylwetki oraz chcących zdrowo się odżywiać. Chleb z niskim indeksem glikemicznym jest więc świetną propozycją dla każdego. Ponieważ może być wypiekany z mąki żytniej lub orkiszowej, wśród tego rodzaju pieczywa każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dobrej jakości smaczne chleby z niskim IG znaleźć można w pobliskiej piekarni. Takie pieczywo dostępne jest w piekarni na Wilanowie.


Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 73 razy | 04-05-2020 |Ciasta ewa gotuje