Strona główna > > Porady kulinarne

Czy orzechy nerkowca są zdrowe?

Zastanawiasz się czy orzechy nerkowca są dobre dla zdrowia? Zapraszamy zatem do lektury poniższego artykułu, w którym odpowiemy na nurtujące pytania.

Orzechy nerkowca, potocznie nazywane nerkowcami, stanową świetny dodatek do diety. Są smaczne i mogą zastąpić słodkie przekąski, po które sięgamy w chwilach słabości. Co jednak warto o nich wiedzieć? Czy nerkowce rzeczywiście są zdrowe? Czy naprawdę pomagają w odchudzaniu? Czas zapoznać się z właściwościami nerkowców.


Skąd wzięły się orzechy nerkowca?


Nerkowce to nic innego, jak owoce drzewa niosącego nazwę nerkowca zachodniego. Orzechy pochodzą z tropikalnej Ameryki Południowej, gdzie przede wszystkim prym w hodowli i transporcie wiedzie Brazylia. Liczne plantacje można również znaleźć na innych kontynentach, takich jak: Afryka Środkowa albo Azja.


Czy orzechy nerkowca są zdrowe?


Nerkowce to nie tylko pyszna przekąska albo dodatek do wykwintnego dania, ale również bardzo zdrowy produkt spożywczy. Orzechy nerkowca świetnie wpływają na pracę układu sercowo-naczyniowego. Dzieje się to za sprawą nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zapobiegają podnoszeniu się poziomu cholesterolu. Przy tym kwasy dbają również o prawidłowy stan naczyń krwionośnych. Nerkowce bogate są także w niezbędny potas, który obniża ciśnienie tętnicze. Zawarty w orzechach magnez rozszerza tętnice i chroni serce przed zawałem. Nie można zapomnieć również o sporej ilości białka znajdującego się w orzechach oraz takich witaminach jak A, D, E i K oraz witamin z grupy B.


Właściwości orzechów nerkowca

Nerkowce dzięki swoim składnikom skutecznie chronią nas przed rozwojem cukrzycy typu 2. Są na ten temat liczne badania, które udowadniają taką tezę. Okazuje się, że wyciąg z orzechów nerkowca stymuluje proces wchłaniania glukozy przez komórki naszych mięśni, co wiąże się z poprawą wrażliwości tkanek na insulinę.


Orzechy nerkowca świetnie wpływają również na układ nerwowy, szczególnie osób narażonych na spory stres. Zawarte w orzechach niacyny potrafią relaksować, dodawać energii, a nawet poprawić konsternację oraz pamięć.


Jak nerkowce mają się do odchudzania? Podczas dołączania jakichkolwiek orzechów do swojej diety należy pamiętać o tym, że tego typu przekąska zawsze zawierać będzie dość sporo kalorii. Pomimo tego naukowcy twierdzą, że nie należy rezygnować z nerkowców podczas odchudzania. Okazuje się, że garść orzechów nerkowca dziennie pozytywnie wpływa na uczucie głodu oraz warstwę tłuszczu w okolicach talii. W organizmie dochodzi do podwyższenia poziomu serotoniny, która hamuje nadmierny apetyt. Przy tym orzechy nerkowca są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 505 razy | 30-09-2021 |Ewa gotuje