Strona główna > > Porady kulinarne

Dieta pudełkowa w biurze - czy to się sprawdza

Kolejny męczący dzień w biurze, podczas którego nie znalazłeś czasu na zjedzenie posiłku? Zamiast pełnowartościowego lunchu znów sięgnąłeś po kawałek pizzy albo drożdżówkę? Znamy to aż za dobrze! Planowanie jadłospisu, zakupy i codzienne przygotowywanie jedzenia potrafią zająć mnóstwo czasu i energii. Poszukujesz rozwiązania, które pomoże Ci zadbać o swoje żywienie i ułatwi Ci codzienne życie? Dowiedz się więcej na temat diety pudełkowej do biura!

Zadbaj o zdrowie

Bo przecież o to w tym wszystkim chodzi! Chcemy być zdrowi i cieszyć się długim jakościowym życiem. Robimy karierę i pracujemy teraz ciężko, mając nadzieję na to, że w przyszłości satysfakcja z dokonanych działań wróci do nas z nawiązką! Jednak dbania o zdrowie nie można odkładać na przyszłość! Codziennie powinieneś wykonywać kroki, które będą sprzyjały Twojemu organizmowi. Zrównoważona, zbilansowana dieta to podstawowy filar zdrowego stylu życia. Nie ma od tego odstępstw! Jeśli zauważyłeś, że Twoje odżywianie jest dalekie od ideału i nie wiesz, jak to zmienić - z pomocą przychodzi dieta pudełkowa! To rozwiązanie sprawdza się dla osób zabieganych, które mają już dość jedzenia „na mieście”, lub spożywania niezdrowych „gotowców” podczas krótkich przerw w pracy. Dieta pudełkowa to rozwiązanie bogate w witaminy i wszelkie składniki odżywcze, dzięki którym utrzymasz skupienie i unikniesz spadków energii podczas pracy. Pyszne, różnorodne trzy posiłki do zjedzenia w pracy: II śniadanie, obiad i podwieczorek to przepis na dzień pełen wyzwań, z których wyjdziesz obronną ręką!

Koniec z podjadaniem

Jest 14:00, a Ty nie masz siły i pijesz już trzecią kawę? Ręka sama błądzi w stronę szuflady biurka, w której trzymasz Twój mały zestaw ratunkowy, w postaci czekolady, cukierków i słonych przekąsek? Takie grzeszki zdarzają się najlepszym, ale jeśli w ten sposób wygląda każdy dzień – pora na zmianę! Podjadanie może być reakcją na długotrwały stres, sposobem na rozładowanie napięcia albo… nudy! Stąd prosta droga do nabrania dodatkowych kilogramów, a w połączeniu z siedzącym trybem życia, do wielu chorób naczyniowych i cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca lub otyłość. Rzucenie tego niezdrowego nawyku nie jest proste, ale pomóc mogą regularnie rozplanowane posiłki oraz picie dużej ilości wody, herbatek ziołowych i niesłodzonych soków.

Warto również pamiętać, że spadki energii w trakcie pracy mogą być spowodowane nieprawidłowym zbilansowaniem posiłków. W przypadku oferty cateringowej Pomelo masz możliwość konsultacji z dietetykiem klinicznym, który ustali indywidualne dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, oraz wybierze dietę, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Wypróbuj catering dietetyczny już dzisiaj! Dopasuj go swoich potrzeb i modyfikuj dania wedle preferencji (np. inna kaloryczność lub rodzaj diety w dni treningowe). Poznaj nowe możliwości, jakie otwiera przed Tobą dieta pudełkowa i pożegnaj nudne, powtarzalne posiłki i napady głodu podczas pracy! Zrób z nami krok w stronę zdrowia.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 63 razy | 01-10-2022 |Ewa gotuje