Strona główna > > Porady kulinarne

Fit przepisy na dietetyczne potrawy czyli czego unikać

Jest coraz większa moda na bycie fit oraz eko a co za tym idzie na jedzenie zdrowych posiłków i tak zwanych fit, czego unikać żeby potrawy, które przygotowujesz były fit ?

Wiele osób jest przekonanym że odżywia się zdrowo a jednak po przeanalizowaniu produktów oraz dań jakie spożywają można doszukać się wiele błędów.


Najczęstszym błędem, które popełniają osoby chcące się zdrowo odżywiać to wybieranie produktów , które są oznaczone jako fit bądź eko. Przede wszystkim należy czytać etykiety produktów, wiele osób, stara się wybierać produkty nisko kaloryczne więc wybiera te opatrzone etykietą fit bądź obniżony poziom tłuszczu. Teoretycznie wszystko się zgadza, ale jak przyjrzymy się etykiecie to owszem produkt ma obniżony poziom tłuszczu ale w dalszym ciągu zawiera mnóstwo cukru , który jest bardzo kaloryczny i niekoniecznie zdrowy.


Proste dania dietetyczne


Warto też wybierać odpowiednie pieczywo, białe pieczywo zawiera węglowodany proste, które po spożyciu gwałtownie podnoszą poziom insuliny w organizmie. Natomiast warto wybrać ciemne pieczywo, które zawiera węglowodany złożone, które powodują że odczuwamy nasycenie przez znacznie dłuższy czas przez co nie mamy ochoty na podjadanie między posiłkami. Więcej tego typu porad dotyczących diet przeczytasz na stronie smedyczny , gdzie dodatkowo znajduje się wiele różnego rodzaju diet oraz przepisów .


Sycące dania dietetyczne


Konserwanty w żywności ? W zdrowej diecie powinniśmy unikać produktów wysoce przetworzonych oraz zawierających mnóstwo konserwantów tak zwanych E za tym symbolem kryją się także różnego rodzaju emulgatory, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Im mniej znajduje się w składzie produktu tym lepiej dla nas. Często produkty oznaczone jako fit mają kilka procent tłuszczu mniej ale dodatkowo zawierają mnóstwo konserwantów oraz cukrów dlatego tak ważne jest czytanie etykiet produktów przed ich zakupem.


Zasady zdrowego odżywiania


Chcąc jeść zdrowo warto zrezygnować z tłuszczy nasyconych, które nie są zdrowe, czyli warto rozważyć rezygnacje ze smażenia potraw na oliwie i przyrządzanie potraw na parze. Tłuszcze nienasycone są zdrowe dla naszego organizmu i znajdują się np w orzeszkach ziemnych w dość dużej ilości przez co są one tak bardzo kaloryczne. Zdrowa dietę to przede wszystkim wybieranie odpowiednich produktów spożywczych do przyrządzania potraw i czytanie etykiet ze składem produktu.


Artykuł partnerski


~Gosc | Czytano 639 razy | 14-10-2020 |Ewa gotuje