Strona główna > > Porady kulinarne

Gdy Twoja waga się waha - jak utrzymać prawidłową masę ciała

Zdrowe odżywianie się to podstawa - to brzmi jak banał, a przecież my banałów nie lubimy. Tyle tylko, że właśnie przez brak wprowadzenia tego banału do życia można wiele stracić. Nieprawidłowa dieta w znaczący sposób zwiększa ryzyko chorób serca, różnych typów nowotworów czy też otyłości. Niestety wiele osób stawia na zasadę, że raz się zdrowo odżywia, a raz nie, a to także jest błędem.

Dziś odpowiemy Wam na pytanie: jak utrzymać prawidłową masę ciała i nie popełniać błędów żywieniowych? Co więc zrobić, gdy waga się waha?

Jedz regularnie

Zdrowa dieta to nie tylko jedzenie dużej ilości warzyw. Bardzo ważne jest nie tylko to, co jemy, ale jak często jemy. Trzeba jadać regularnie i to przynajmniej 5 posiłków dziennie. Nie można robić zbyt dużych przerw między posiłkami, bo to też jest szkodliwe. Posiłki powinny być zbilansowane, ale także nie można się przejadać. Jeżeli sądzicie, że lepiej zjeść jeden duży posiłek niż kilka mniejszych, bo wtedy się nie przytyje, to rzecz jasna jesteście w błędzie. Jeżeli będziecie jadać duże ilości jedzenia naraz, to Wasz metabolizm nie będzie nadążał ze spalaniem, co przełoży się na dodatkowe kilogramy. Głodząc się także spowolnicie metabolizm, to przełoży się na to, że nie tylko doprowadzicie organizm do niedoborów, ale też nie zrzucicie dodatkowych kilogramów. Nawet pracując dużo, nie musicie rezygnować ze zdrowego jedzenie. Jeżeli nie macie czasu na gotowanie, to wystarczy tylko zdecydować się na tani catering dietetyczny.

Zrezygnuj z przetworzonego jedzenia

Jedzenie typu fast food zasadniczo pod kątem smaku nie jest ciekawe. Często jest bez wyrazu i do tego jest mdłe. Ale co ciekawe często występuje ochota na zjedzenie takich dań. Wynika to z faktu, że jedzenie śmieciowe uzależnia i to bardzo uzależnia, a to za sprawą konserwantów. Chyba nikogo nie zaskoczymy też stwierdzeniem, że nie jest wartościowe i prowadzi do niedoborów. Dlatego też należy z niego zrezygnować całkowicie. Nawet okazjonalne jedzenie fast foodów jest zabronione. Argumentem nie może być też brak czasu na gotowanie. W końcu zdrowy catering dietetyczny jest na wyciągnięcie ręki. Dania są smaczne, zbilansowane i różnorodne. A do tego wszystkiego przygotowywane są na bazie tylko i wyłącznie najlepsze jakości składników. Wybierając go możecie też zaoszczędzić czas, który zawsze warto wykorzystać choćby na aktywność fizyczną. Oczywiście nie tylko nie należy jadać jedzenia śmieciowego, ale też produktów garmażeryjnych, bo są tak samo niezdrowe.

Nie zażywaj suplementów na odchudzanie

Czasami chce się iść na łatwiznę. Ale w przypadku dbania o siebie i swoją wagę tak nie można. Zatem zażywanie suplementów na odchudzanie jest całkowicie zabronione. Musicie wiedzieć, że nie są one skuteczne. Owszem na początek Wasza waga będzie spadać, ale tylko na początek. A to wynika z tego, że wypłukiwana jest woda z organizmu. To z kolei prowadzi do odwodnienia i niedoborów. Ale po krótkim czasie kilogramy wrócą jak bumerang. Niestety również metabolizm spowolni, co przełoży się na jeszcze szybszy wzrost kilogramów. A więc pamiętajcie, że suplementy są szkodliwe. Przypominamy też, że zażywanie tzw. suplementów witaminowych nie ma sensu, bo nie są one przyswajalne. Tak naprawdę niemal od razu trafiają do jelit, więc ich zażywanie mija się z celem. Zdecydowanie lepiej jest zakupić owoce i przygotować sałatkę.

Zadbaj o higienę dnia

Małe rzeczy mogą robić dużą różnicę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nieprawidłowa higiena dnia może prowadzić do szeregów następstw choćby w postaci problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi. Co należy rozumieć przez „higienę dnia”? To bardzo proste. Należy zadbać zarówno o prawidłową dietę, ale też wypoczynek. Np. nie należy jeść i oglądać tv. Trzeba się wysypiać. Bezsensowne jest chodzenie spać nad ranem i spanie choćby do 12. Takie nawyki rzeczywiście odbiją się na wadze i samopoczuciu. Zatem każdego dnia musicie znaleźć czas na zdrowe jedzenie i tutaj sprawdzi się catering dietetyczny, ale też pracę, aktywność fizyczną czy wypoczynek oraz czas dla siebie.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 217 razy | 25-01-2023 |Ewa gotuje