Strona główna > > Porady kulinarne

Gdzie bezpiecznie kupić obrączki ślubne przez Internet?

Przygotowania do wesela czas zacząć! Jednym z zadań, na które poświęcisz wiele czasu, zapewne będzie wybór obrączek ślubnych. To nie tylko imprezowy gadżet, a inwestycja na lata. Suknia ślubna lub garnitur mogą posłużyć tylko przez jedną noc. Z kolei obrączki będą zdobić dłonie przez wiele lat. To dlatego jesteśmy wydać na nie sporą kwotę. Cena zależy oczywiście od materiału, z którego są wykonane oraz zdobień i ewentualnych kamieni. Nawet najprostsze wzory nie są jednak tanie. Dokonując zakupu trzeba liczyć się z wydaniem minimum 1000 zł. Czy takiego zakupu można bezpiecznie dokonać przez internet?

Wybór obrączek


Przyzwyczailiśmy się już do kupowania przez internet, ale zwykle nie wydajemy tam dużych sum. Najczęściej stawiamy na ubrania, kosmetyki, zabawki czy sprzęt elektroniczny. Jak sprawa wygląda w przypadku biżuterii? Najtańsze obrączki ślubne kosztują 1000 zł, jednak częściej jest to kwota zbliżona do 1, 5 - 2 tys. zł. Jeżeli sięgniemy po cenniejszy materiał lub zdobienia za pomocą cennych kamieni, koszt wzrasta. Jeszcze bardziej, gdy upodobaliśmy sobie platynę. Wtedy za komplet obrączek zapłacimy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dysponując taką kwotą trzeba mieć pewność, że zakupy internetowe są bezpieczne.


Na co zwrócić uwagę?


Jeżeli wyszukaliśmy ofertę sklepu jubilerskiego online, która nam odpowiada, trzeba najpierw zorientować się, czy sklep ma jasno określony regulamin sprzedaży, zwrotu i wymiany towaru. Ustawowo mamy 14 dni na zwrot zakupionego towaru przez internet, jednak są od tego wyjątki. Między innymi dotyczy to produktów wykonywanych na zamówienie. Trzeba zatem wiedzieć, kiedy ew. możemy zwrócić obrączki, których rozmiar jednak nie będzie dobry, a kiedy trzeba będzie radzić sobie z tym problemem na własną rękę.


Warto wiedzieć, że np. Savicki przesyła klientowi obrączki, aby upewnił się, że są dobre, a następnie, po odesłaniu wykonuje na nich grawer. To dlatego, że grawer jest tworzony bezpośrednio na zamówienie klienta, więc gdyby coś nie pasowało w obrączce, po wygrawerowaniu nie można byłoby jej ani zwrócić, ani wymienić. Warto zwracać uwagę na takie drobne elementy w ofercie, które z punktu widzenia klienta są bezcenne.


Dodatkowe zalety


Sklepy jubilerskie online często mają atrakcyjniejsze oferty cenowe, w porównaniu do salonów stacjonarnych. Wiąże się to z ograniczeniami kosztów. Nie muszą bowiem płacić za wynajem lokalu, który w centrach handlowych jest często bardzo drogi. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu atrakcyjnej ceny, możemy na bieżąco śledzić ofertę, czekając na sezonowe obniżki lub związane z takimi wydarzeniami, jak np. Black Friday.


Dużym udogodnieniem jest również prosty sposób, w jaki można dokonać zakupu na raty. Cała procedura wykonywana jest w sklepie internetowym i jest w pełni bezpieczna. To niewątpliwie świetna opcja dla osób, dla których organizacja wesela okazała się być dużym wyzwaniem finansowym.


Artykuł partnerski


~Gosc | Czytano 102 razy | 11-08-2020 |Ewa gotuje