Strona główna > > Porady kulinarne

Grill ceramiczny Kamado - czym różni się od standardowego grilla

Obecnie nikt z nas nie wyobraża sobie, by w jego ogrodzie zabrakło grilla. To niepozorne akcesorium jest wstanie nie tylko dostarczyć nam masę świetnej zabawy, ale przede wszystkim dzięki niemu będziemy mogli przyrządzić smaczne i zdrowe potrawy.

Nie da się jednak ukryć, że większość z nas w swoim ogrodzie posiada grille tradycyjne. Niestety w ich przypadku wydzielają się ogromne kłęby dymu, a sam proces rozpalania może być mocno utrudniony. Jednak z pomocą przychodzą tu grille ceramiczne Kamado. Czym one się różnią od tradycyjnych odpowiedników?

Kamado czyli japońska sztuka przyrządzania potraw

Grill Kamado zaczerpnął swoją nazwę przede wszystkim od tradycyjnego sposobu przygotowywania potraw. Kamado to dość szczególny sposób japońskiego gotowania, który w dużej mierze opiera się o ceramiczny piekarnik. To właśnie w jego wnętrzu dochodzi do pieczenia, gotowania czy wędzenia. Można więc powiedzieć, że Kamado choć wywodzi się z Japonii to jednak zostało zaadaptowane już na całym świecie. Nie da się bowiem ukryć, że ceramika była wykorzystywana od wielu wieków w kuchniach japońskich. To właśnie tego typu gliniane i ceramiczne dzbanki już stały się pierwowzorem Kamado. Tak więc grill Kamado jest jednym z tych rodzajów grilla, który poniekąd nawiązuje do japońskiego sposobu przygotowywania dań.Grill ceramiczny Kamado- co go wyróżnia na tle innych?

Grill ceramiczny Kamado z całą pewnością wyróżnia się na tle tradycyjnych odpowiedników. Jest to grill zasilany palącym się węglem jednak może być także zasilany drewnem. Co ciekawe, często spotyka się również grill Kamado elektryczny lub nawet i gazowy. Co jednak cechuje takowe grille Kamado? Otóż przede wszystkim to, że są one wstanie równomiernie rozprowadzić ciepło po całym wnętrzu. Co więcej taki grill jest wstanie rozgrzać się do ponadprzeciętnie wysokich temperatur i potrafi je utrzymać na bardzo długo. Warto również zaznaczyć, że grill Kamado jest pokryty powłoką ceramiczną, a dzięki temu staje się on w pełni bezpieczny.

Ceramiczna powłoka nie jest wstanie nagrzać się tak samo jak metal, jednak cały czas będzie ona utrzymywała wewnątrz odpowiednią temperaturę. Warto również wspomnieć o tym, że grill Kamado jest niezwykle ekonomiczny. Dlaczego? Otóż w trakcie gotowania nie trzeba dodawać do niego węgla lub drewna z tak dużą częstotliwością. Już jedna porcja spokojnie wystarczy na około 4-6 godzin gotowania. Co więcej dzięki ceramicznej powłoce smak potraw pozostaje niezmieniony.

Grill ceramiczny z Kamado czyli grill z nowoczesną technologią

Grill ceramiczny Kamado to grill, który wyposażony jest w technologię inżynierów w Harvardu. Grille te działają bowiem na zasadzie kontrolowanego przepływu powietrza. Okazuje się, że wpływa ono do korpusu ceramicznego grilla, a następnie on wychwytuje chmury dymu. W międzyczasie nagrzane powietrze równomiernie rozprowadza się po wnętrzu. Dzięki temu każda potrawa będzie równomiernie upieczona, uwędzona lub ugotowana. Grill Kamado nie pozwala również, by kłęby dymu wydostały się poza kopułę grilla, dzięki czemu unikniemy smogu, który podrażnia nasze oczy podczas grillowania. Warto również podkreślić, że grill Kamado wyróżnia się także ponadprzeciętną estetyką. Okazuje się, że czerwona, ceramiczna kopuła będzie świetnie się prezentować wraz z zielenią naszego ogrodu. Co więcej grill Kamado wyposażony jest w swoiste Control Tower. Jest to otwór od którego zaczyna się przepływ powietrza, a dodatkowo przez ten otwór możemy kontrolować w pełni temperaturę, jaka panuje we wnętrzu grilla. Pełny zatrzask, który wykonany jest ze stali nierdzewnej pozwoli na szczelne zamknięcie kopuły, a przez to zredukowane zostaną straty ciepła. Uszczelki i inne komponenty grilla przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach.

Grill Kamado to z całą pewnością grill nowoczesny. Wyróżnia się on przede wszystkim wykorzystaniem w nich nowoczesnych technologii. Umożliwiają one nie tylko kontrolowanie temperatury wewnątrz grilla, ale także i pozwalają na to, by ciepło rozprowadziło się skutecznie po całym wnętrzu. Grill Kamado będzie więc jedną z piękniejszych i praktycznych ozdób naszego ogrodu.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 465 razy | 08-06-2022 |Ewa gotuje