Strona główna > > Porady kulinarne

Idealna figura w 7 prostych krokach

Marzy ci się idealna figura? Prawie jak wszystkim… Niestety, w dążeniu do idealnej sylwetki często zapominamy o absolutnych podstawach. Poddajemy się, myśląc, że tak już po prostu musi być. Tymczasem dietetycy i lekarze są zgodni: zdrowe ciało jest na wyciągnięcie ręki każdego z nas! Zdradzamy przepis na idealną figurę w 7 prostych krokach.

1. Pij więcej wody

To prosty krok, który wykonać można bez żadnego wysiłku. Dodatkowo szybko zauważysz różnicę i to niekoniecznie w ilości wizyt w toalecie. Poczujesz się lżejsza, twoja skóra przestanie być sucha, a metabolizm będzie działał sprawniej. Zwróć jednak uwagę na to, aby nie pić z kolei za dużej ilości płynów. 2-3 litry dziennie w zupełności wystarczą.


2. Jedz zdrowo

Nie musisz zmieniać swoich nawyków żywieniowych z dnia na dzień. Stosuj metodę małych kroków i stopniowo rezygnuj z niezdrowych posiłków - fast foodów, słodyczy itp. Dla opornych idealnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, jaką oferuje choćby Suvibox - catering dietetyczny Kraków. Pamiętaj też, że współpraca z dietetykiem może być niekiedy konieczna (ale nie w przypadku cateringu, ponieważ nad tą dietą dietetycy już czuwają).


3. Bądź konsekwentna

Istnieją różne zdania na temat tego, kiedy coś staje się naszym nawykiem, ale my zalecamy przede wszystkim konsekwencję. Jeśli wprowadzasz jakieś zmiany w swoją codzienność, musisz ją zachować. Oczywiście, nie wszystko musi ci się od razu chcieć i udawać. Pozwól sobie na porażki, ale wyciągaj z nich wnioski i wracaj na właściwe tory. Z czasem konsekwencja się opłaci.


4. Nie porównuj się do innych

Wiele osób, dążących do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, porównuje się do innych. Nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o motywację. Zwykle jest jednak na odwrót. Porównujemy się z koleżanką, która schudła szybciej albo z gwiazdą, która zainwestowała mnóstwo pieniędzy w to, aby wyglądać tak dobrze. Skup się na swoim zadaniu, słuchaj swojego ciała i ciesz się swoimi osiągnięciami.


5. Ruszaj się

Wbrew pozorom, aby wyglądać dobrze, wcale nie musisz biegać maratonów czy spędzać godzin na siłowni. Wystarczy jeśli będziesz w ruchu. Ponadto możesz wybrać taką aktywność, jaką lubisz. Dla niektórych będą to po prostu spacery w drodze z pracy do domu, a dla innych intensywny trening - nie ma w tym nic złego!


6. Szukaj zamienników

Jeśli ciężko ci zrezygnować z niezdrowego jedzenia, możesz poszukać zdrowych zamienników. Dobrym przykładem takiego rozwiązania są fit słodycze. Za pomocą miodu, daktyli czy bananów można wyczarować prawdziwe cuda!


7. Pamiętaj, że ideały nie istnieją

W dążeniu do idealnej sylwetki pamiętaj, że ideały mimo wszystko nie istnieją. Doceniaj każdy efekt swoich starań, ale nie popadaj w błędne koło. Najważniejsze jest, że robisz coś dla siebie.

Artykuł partnerski


~Gosc | Czytano 854 razy | 02-12-2020 |Ewa gotuje