Strona główna > > Porady kulinarne

Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń małej kuchni

Mała kuchnia to domena niewielkich mieszkań bardzo powszechnych w nowoczesnych blokach. Urządzenie takiego pomieszczenia w sposób funkcjonalny, a zarazem elegancki może stanowić nie lada wyzwanie. O czym warto pamiętać podczas wyboru mebli do małej kuchni?

Przemyślane miejsce do przechowywania

Kwestia znalezienia wystarczającej przestrzeni do przechowywania w niewielkich kuchniach może być problematyczna. Z tego powodu podczas urządzania takiego pomieszczenia warto postawić na nowoczesne rozwiązania, takie jak Modern Box. System pozwala na dowolne zaaranżowanie przestrzeni, zarówno jeśli chodzi o szuflady, jak i otwierane szafki. W przypadku bardzo małych kuchni ciekawą opcją może być również postawienie na meble z drzwiami przesuwnymi, które nie będą zajmować dodatkowej powierzchni podczas otwierania. Te i inne rozwiązania znajdziesz na stronie: https://www.gtv.com.pl/pl/produkty/polecane/modern-box.


Szafki narożne

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w niewielkich kuchniach jest odpowiednie zaaranżowanie szafek narożnych. Ze względu na trudny dostęp, często znajduje się w nich niewykorzystane miejsce, w którym można byłoby umieścić dosyć dużą liczbę przedmiotów. W celu zagospodarowania takich przestrzeni warto wykorzystać systemy półek na prowadnicach, które pozwalają na łatwe wyciągnięcie z szafki, a następnie włożenie na zasadzie automatycznego składania poszczególnych segmentów. Ciekawe rozwiązania pozwalające na zaoszczędzenie miejsca w małych kuchniach znajdziesz w sklepie: https://www.gtv.com.pl/pl.


Organizery i wykorzystanie przestrzeni pod sufitem


W niewielkich kuchniach miejsce do przechowywania jest na wagę złota, dlatego dodatkowe organizery do szuflad czy szafek to doskonała opcja pozwalająca na uporządkowanie przedmiotów i stworzenie dodatkowej przestrzeni. Warto zaaranżować także niewykorzystany obszar tuż pod sufitem. W tym miejscu najlepiej sprawdzą się szafki, w których umieścisz rzadko używane przedmioty, nie tylko te wykorzystywane jedynie w kuchni.

Artykuł partnerski~Gosc | Czytano 716 razy | 23-10-2020 |Ewa gotuje