Strona główna > > Porady kulinarne

Jednorazowe talerze z plastiku i papieru - które kupić

Do niezbędnych elementów każdej imprezy plenerowej zalicza się bez wątpienia pyszne jedzenie oraz talerze jednorazowe. Na rynku można znaleźć rozwiązania z papieru bądź plastiku – które z nich lepiej się sprawdzają i dlaczego?

Talerze jednorazowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych należy papier lub tworzywo sztuczne. Artykuły tego rodzaju stosuje się tylko jeden raz - stąd w nazwie "ednorazowe". Po użyciu ich, nadają się już tylko do wyrzucenia. Takie rozwiązania znajdują zastosowanie codziennie, z tego względu, iż w wielu sytuacjach nie można użyć zwykłych talerzy, ani też standardowych sztućców. Zamiast tego wybiera się alternatywę, czyli talerzyki jednorazowe i sztućce z plastiku, bambusa czy drewna. Jednorazowe talerze można spotkać dosłownie wszędzie. Używa się ich w barach, kawiarniach czy cukierniach. Kiedy sięga się po rozwiązania tego rodzaju? Talerzyki jednorazowe użytku używa się, ponieważ są:

  • tanie – można je nabyć w hurtowniach w dużych ilościach za bardzo niskie kwoty, a ich ewentualna kradzież nie sprawia żadnych problemów;
  • higieniczne – po wyjęciu ich z opakowania są gotowe do użycia, ponadto nie trzeba ich myć i nigdy nie podaje się ich dwa razy;
  • lekkie, wygodne i bezpieczne – mogą mieć bezpośredni kontakt z każdym rodzajem żywności.

Talerzyki jednorazowe najczęściej wykorzystuje się podczas pikników czy grilla, ale i w czasie meczów czy innych dużych wydarzeń i to nie tylko plenerowych. Jednorazowa zastawa sprawdzi się tam, gdzie niezbędne są talerze, a jednocześnie trudno używać tych zwykłych. Talerze plastikowe czy papierowe nie tłuką się, są lekkie i płaskie, a dzięki temu również łatwe w transporcie. Co ważne, można je kupić w dużej ilości i bardzo niskich cenach.

Talerzyki papierowe

Papierowe talerze na raz to ekologiczna alternatywa dla standardowych plastikowych naczyń. Dziś wybiera je bardzo duża grupa osób, ponieważ ekologia staje się coraz ważniejszą kwestią dla społeczeństwa. Wykorzystuje się je zarówno na spotkaniach prywatnych, jak i eventach, gdzie przewija się setki tysięcy osób każdego dnia. Wszelkie papierowe elementy są cenione przede wszystkim za to, że nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jakie zalety jeszcze posiadają? Papierowe talerze są bardzo trwałe i odporne na wilgoć oraz tłuszcz, ponadto są lekkie, wygodne i płaskie. Osoby prywatne uwielbiają stosować je podczas ogniska czy grilla. Zaś jeśli chodzi o punkty gastronomiczne – stanowią nieodzowny element cukierni, barów czy piekarni.

Talerzyki jednorazowe z tworzywa sztucznego

Talerzyki plastikowe to bardzo popularne rozwiązanie, które jest znane od wielu lat. Jednak ostatnio zaczęto z nich rezygnować na rzecz artykułów bardziej ekologicznych. Ale nadal ich właściwości są bardzo przydatne. Talerze z tworzyw sztucznych sprawdzą się najlepiej tam, gdzie potrzebne są naczynia odporne na wilgoć oraz tłuszcz. W końcu plastik radzi sobie z tym znacznie lepiej niż papier. Właśnie dlatego tworzywa sztuczne nadal są chętnie stosowane – nie tylko w punktach gastronomicznych, ale i podczas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół na prywatnym gruncie.

Artykuł partnerski.~Gosc | Czytano 390 razy | 18-04-2023 |Ewa gotuje