Strona główna > > Porady kulinarne

Krzesła dębowe czy dąb sonoma ?

Jeśli jesteś fanem aranżacji wnętrz, nowoczesnego stylu z połowy XX wieku, istnieje bardzo dużo prawdopodobieństwo, że jesteś także sympatykiem mebli dębowych. Dąb jest jednym z najpopularniejszych gatunków drzewa wykorzystywanego do produkcji mebli. Drewno dębowe jest jednym z najbardziej uniwersalnych gatunków drewna liściastego. Jego paleta kolorów, układ słojów i faktura mogą z łatwością pasować do wszelkiego rodzaju mebli i dekoracji znajdujących się już w naszych domach. Meble wykonane z dębu, tak jak z innych drewien wysokiej jakości, mogą przetrwać całe życie.

Aby jak najlepiej skorzystać na zakupie mebli dębowych, musisz z góry wiedzieć o kilku rzeczach. Dzięki poniższym wskazówkom zakup dębowych krzeseł, na które czeka Twoja kuchnia, będzie bardzo prosty.

Rodzaje dębów


Dąb jest jednym z najliczniej występujących gatunków drzew liściastych w Polsce. Niezależnie od tego, czy elementy Twoich krzeseł są wykonane w kraju, czy za granicą, istnieją tylko dwie podstawowe odmiany dębu używane do obróbki drewna: dąb czerwony i biały. Słoje są podobne w obu typach, ale biały dąb ma dłuższe promienie. Jest on również trwalszy, droższy i ma jaśniejszy kolor niż dąb czerwony. W przeszłości zarówno dąb czerwony, jak i biały często pełniły ważne i cenne funkcje przemysłowe.Krzesła dębowe czy drewniane w kolorze dąb sonoma?


Niesamowita popularność dębu do produkcji krzeseł wynika z tego, że jest go pod dostatkiem, a co za tym idzie, meble produkowane z drewna dębowego są stosunkowo niedrogie. Jest to także trwałe, ciężkie drewno liściaste o pięknym usłojeniu. Krzesła produkowane z dębu są znacznie bardziej wytrzymałe niż te wykonane z innych gatunków drewna twardego, na przykład mahoniu. Jeśli meble w Twoim domu bardzo szybko się zużywają lub masz małe dzieci, krzesła dębowe są dobrym wyborem, po części dlatego, że nie niszczą się tak łatwo. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się krzesła w kolorze dąb sonoma, wykonane z różnych materiałów naturalnego drewna.


Czego szukać?


Chociaż niektóre krzesła są wykonane z litego drewna dębowego, część z nich jest produkowana z fornirów dębowych przyklejonych do elementów wyprodukowanych z innego, tańszego drewna. Wybór między meblami z litego dębu a okleiną dębową to kwestia gustu i budżetu. Nie ma nic złego w wyborze krzeseł fornirowanych, pod warunkiem, że są dobrze wykonane. Jednak krzesła z litego drewna dębowego są produkowane na wieki, a wiele litych elementów dębowych przetrwa pokolenia i będą przekazywane jako pamiątki rodzinne.Kliknij w powyższe zdjęcie i zobacz ofertę krzeseł w kolorze dąb sonoma, dostępną w sklepie meblowym Edinos.pl.Niezależnie od tego, jakie krzesła planujesz zakupić, szukaj takich, gdzie elementy są dobrze ze sobą połączone. Zespolenia między poszczególnymi elementami powinny być solidne i nie powinno być żadnych przerw między poszczególnymi częściami. Nowe krzesła dębowe powinny być także wolne od wgnieceń, a każda płaszczyzna pozioma, taka jak górna powierzchnia poręczy, powinna być równa. Dąb ma naturalnie szorstką teksturę, ale powierzchnia krzeseł powinna być gładka w dotyku.


Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 86 razy | 09-08-2020 |Ewa gotuje