Strona główna > > Porady kulinarne

Medycyna naturalna co warto wiedzieć

Medycyna niekonwencjonalna zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ często pomaga, gdy lekarze pozostają bezradni. Bazuje się na wiedzy, która znana jest od wieków. Często nie wiemy czym jest i jakie korzyści może przynieść. Tego dowiesz się w tym artykule.

Medycyna niekonwencjonalna zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ często pomaga, gdy lekarze pozostają bezradni. Bazuje się na wiedzy, która znana jest od wieków. Często nie wiemy czym jest i jakie korzyści może przynieść. Tego dowiesz się w tym artykule.
1. Czym jest medycyna naturalna?
2. Jakie metody występują?
3.Jakie ma zalety i wady?
4. Gdzie warto szukać dobrych produktów?


Czym jest medycyna naturalna?


Medycyna naturalna to inne spojrzenie medycynę i stosuje się ja w celu odbudowania odporności czy polepszenia ogólnego samopoczucia Jest to nurt, który dąży do leczenia bez chemicznych środków, bazując się na sile umysłu, który ma wpływ nasze ciało. Dlatego zachęca się do medytowania, uprawiania jogi czy pozytywnego myślenia. Pozwala to na połączenie ciała i umysłu.

Jakie metody występują?


Do najważniejszych metod należą między innymi: ziołolecznictwo, akupunktura, aromaterapia, homeopatia czy ajurweda. Dość popularne, jako formy terapii są także muzykoterapia, joga, medytacja czy masaże.
Ziołolecznictwo istnieje od wieków, używają mocy ziół i innych roślin. Niektóre problemy zdrowotne można rozwiązać za pomocą leczniczych ziół w postaci tabletek, naparów czy inhalacji. Przy problemach np. z bezsennością czy w przypadku nerwicy stosuje się melisę, rumianek czy dziurawiec. Każda roślina łagodzi różne objawy, dlatego warto zainteresować się działaniami każdej z nich.
Akupunktura polega na wkłuwaniu igieł w poszczególne punkty ciała, co pomaga przy dolegliwościach bólowych. Aromaterapia stymuluje organizm dzięki olejkom eterycznym. W homeopatii używa się wielokrotne rozcieńczone substancje, które normalnie powodowałyby występowanie leczonych dolegliwości.
Ajurweda to system nauki o zdrowiu, wywodzący się z Indii. Teksty sprzed 5000 lat opisują wpływ pięciu żywiołów: ziemi, wody, ognia, powietrza i przestrzeni na nasze ciało i wyjaśniają potrzebę zachowania równowagi pomiędzy nimi, co skutkuje zdrowym i szczęśliwym życiem. Sekret dobrego zdrowia leży w równowadze, którą osiąga się dzięki działaniu w zgodzie z prawami natury.

Jakie ma zalety i wady?


Zaletą medycyny naturalnej jest jej spojrzenie na człowieka jako całość. Zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym, dlatego zyskuje tylu zwolenników. Pacjent traktowany jest indywidualnie i zapobiega się chorobom, co rozróżnia ten typ od medycyny naturalnej, który leczy chorobę już obecną. Warto wiedzieć, że medycyna naturalna istnieje od wielu wieków, gdzie np. użycie ziół było popularne już dawno. Medycyna naturalna nie bazuje na schematach, więc bazuje się na odnajdowaniu innego rozwiązania dla każdej osoby. Pacjent jest aktywnym czynnikiem i od niego zależy, czy wyzdrowieje, a nie od leków. Jest to także metoda mniej inwazyjna, nieprodukująca skutków ubocznych.
Słowo naturalne stało się bardzo popularne i nadużywane przez wielu producentów. Trzeba wiedzieć, co się kupuję i często jeśli korzystamy zarówno z porad lekarza, jak i metod niekonwencjonalnych może wywołać to niepożądane skutki uboczne. Wadą jest, że nie opiera się na badaniach naukowych, tylko na doświadczeniu pokoleń. Warto pamiętać, że pozytywne skutki mogą być efektem placebo, a także istnieje wiele form oszustw.

Gdzie warto szukać dobrych produktów?


Aby znaleźć dobre produkty naturalne, warto wiedzieć, gdzie szukać. W internecie istnieje wiele sklepów, ale godnym polecenia jest https://www.izielnik.pl/. Tam znajdziemy szeroką ofertę ziół, kosmetyków naturalnych, suplementów diety, miodów, przypraw oraz kawy i herbaty w dobrej cenie. Dzięki temu mamy pewność, że znajdziemy, to co potrzebuje, nie przepłacając za to.
undefined
~Gosc | Czytano 96 razy | 09-06-2020 |Ewa gotuje