Strona główna > > Porady kulinarne

Odchudzanie z dietetykiem - na czym polega dieta?

Na czym polega współpraca z dietetykiem? Jakie kryteria bierze on pod uwagę podczas tworzenia spersonalizowanej diety? Czy dieta musi zmuszać nas wyrzeczeń? W dalszej części artykułu poznasz odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Na czym tak naprawdę polega współpraca z dietetykiem? Każdy wie, że odpowiada on za przepisanie diety i danie swojemu klientowi istotnych wskazówek na temat własnego żywienia. Czy to jednak wszystko? Jakie kryteria bierze on pod uwagę podczas tworzenia spersonalizowanej diety? Czy dieta taka zmusza do wielu wyrzeczeń? Oto odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań.


Jak pracuje dietetyk?


Pierwsza wizyta u dietetyka to głównie rozmowa, która ma możliwie najbardziej rozjaśnić sytuację profesjonaliście. Żeby dietetyk mógł rozpisać dietę jak najlepiej dostosowaną do stanu zdrowia, stylu życia, czy zwykłych preferencji osoby, która się do niego zgłosiła, powinien on dostać od niej jak najwięcej informacji. Oczywiście podczas wizyty u dietetyka, z pewnością będzie on chciał zważyć odwiedzającą go osobę, aby dowiedzieć się takich podstawowych rzeczy jak waga w kilogramach, czy ilość tłuszczu zgromadzonego w organizmie.


Zazwyczaj dietetyk nie musi prosić o przeprowadzenie badań medycznych przed rozpoczęciem stosowania diety. Oczywiście może zdarzyć się tak w uzasadnionych przypadkach, gdy stan zdrowia wymaga specjalnej uwagi. Na ogół profesjonalny sprzęt, którym dysponuje dietetyk w zakresie własnego gabinetu, zupełnie wystarcza, aby zdobyć wszystkie potrzebne informacje zdrowotne.


Dieta stworzona przed dietetyka opracowana jest pod kątem kaloryczności, odpowiedniej ilości składników odżywczych, ale także osobistych preferencji. Praktycznie każdy człowiek potrafi wymienić co najmniej jeden produkt spożywczy, który mu po prostu nie smakuje. Nie ma potrzeby, aby zmuszać się do jedzenia czegoś, na co nie ma się ochoty. Zdrowy tryb życia oparty na odpowiednio zbilansowanej diecie staje się czystą przyjemnością, gdy tylko odkryje się prawdziwą radość ze zdrowego jedzenia. Więcej siły do życia, lepsze samopoczucie, większa pewność siebie, poprawa stanu zdrowia - to tylko kilka podstawowych rzeczy, które przychodzą wraz z czasem stosowania diety. Gdy towarzyszy temu smaczne jedzenie, które także sprawia radość, nie ma najmniejszego powodu, dla którego warto byłoby wracać do niezdrowych nawyków żywieniowych.


Więcej informacji na temat pracy dietetyka znaleźć można na stronie https://www.dietetykwszczecinie.pl


Przepisana przez dietetyka dieta nie ma nic wspólnego z głodówką!


Wiele osób powtarza utarte już dawno przeświadczenie, które nie ma nic wspólnego z prawdą, mówiące o tym, że odchudzanie pod opieką dietetyka wiąże się z rygorystyczną dietą pełną wyrzeczeń i całymi godzinami głodówki. Prawdopodobnie opinie takie rozpowszechniają ludzie, którzy nigdy nie korzystali z tego rodzaju usług. Dieta, którą dietetyk tworzy na zamówienie, opiera się między innymi na zapotrzebowaniu kalorycznym. Warto jednak wiedzieć, że pewne pokarmy w niewielkich ilościach zawierają w sobie ogrom kalorii, podczas gdy inne nawet w naprawdę dużych ilościach mają ich w sobie naprawdę niewiele. Gdy więc na tej podstawie obliczy się, jak bogate posiłki stworzone na bazie zdrowych składników zmieścić można w zapotrzebowaniu kalorycznym przeciętnego człowieka, jasne staje się, że dieta od dietetyka nie ma nic wspólnego z głodówką.


Zdrowe i rozsądne odchudzanie powinno opierać się na zmianie nawyków żywieniowych. W przeciwieństwie do diet polegających na ścisłych głodówkach rozsądne odchudzanie przynosi trwałe efekty wraz z pozytywnym spojrzeniem w przyszłość. Głodówka natomiast zwykle szybko pozbawia wszelkich sił i zmusza do ciągłego myślenia o jej zakończeniu. Gdy za jej pomocą osiągnie się spadek wagi i znów powróci się do swoich poprzednich, niezdrowych nawyków żywieniowych, stracone wcześniej kilogramy mogą wrócić niemal natychmiast. Dieta to nie żaden zakaz jedzenia - to wskazanie dobrych składników, które potrafią być smaczne, zdrowe i odżywcze.


Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 89 razy | 09-08-2020 |Ewa gotuje