Strona główna > > Porady kulinarne

Odpowiednio dobrana bielizna - na co zwrócić uwagę

Istotną sprawą przy wyborze ładnej i wygodnej bielizny, jest dopasowanie prawidłowego rozmiaru. Jeśli zastanawiasz się jak poprawnie dobrać bieliznę, to świetnie się składa. Artykuł jest idealny dla Ciebie. Dowiedz się jak dobrać majtki oraz stanik do swojej figury. Sprawdź jak uwypuklić lub zamaskować intymne części ciała.

Jak dobrać stanik do figury?

Jak kupić dobrze dopasowany biustonosz? Przygotowałam dla Ciebie kilka porad brafittingowych, dzięki którym to zadanie stanie się szybkie i proste do zrealizowania.


Zaczniemy od wyboru obwodu biustonosza, wbrew pozorom prawidłowa jego wielkość jest bardzo ważna jeśli chodzi o wybór stanika. Z pewnością większość z nas o tym nie wie, ale to właśnie prawidłowy obwód utrzymuje 80% ciężaru piersi, a nie ramiączka jak myśli większość z nas. Aby jednak tak się stało, obwód nie może być zbyt duży. Po przymierzeniu biustonosza pod zapięcie, mogą wejść nie więcej niż trzy palce. Jeśli jesteśmy w stanie włożyć więcej, obwód jest zbyt luźny i musimy wziąć mniejszy.
Musimy też zwrócić uwagę na umiejscowienie tylnej części biustonosza, czyli tej gdzie jest zapięcie. W żadnym wypadku nie może ona podchodzić do góry. Ważną sprawą przy nakładaniu nowego biustonosza, jest zapięcie go na ostatnim od zewnątrz rzędzie haczyków. Dzięki temu będzie można zwęzić biustonosz, gdy się lekko rozciągnie podczas wielokrotnego noszenia oraz prania. Rozciąganie się jest zjawiskiem normalnym, podobnie jak buty czy jeansy troszeczkę się rozchodzą w trakcie noszenia.


Przy wyborze sprawdzamy też, czy właściwie leży część przednia stanika. Pod fiszbiną mieści się nie więcej, niż jeden palec. Gdy podniesiemy obie ręce do góry, stanik pozostanie w tym samym miejscu. Jeśli zaś miseczki przesuną się na piersi oznacza to, że obwód zdecydowanie jest za duży.
Czym grozi zbyt luźny obwód? Jeśli piersi będą spoczywały głównie na ramiączkach, a nie na dobrze dobranym obwodzie, piersi mogą mieć nieprawidłowy kształt. Grożą nam odciśnięcia od ramiączek, ale również bóle kręgosłupa w górnym odcinku, najczęściej szyjnym. Dlatego warto zwrócić na to uwagę, przy wyborze właściwego biustonosza.


Przy wyborze stanika należy również pamiętać, że nie zawsze miseczka np. A czy B jest zawsze takiej samej wielkości. Będzie innej w zależności od wielkości obwodu. Przykładowo miseczka C przy obwodzie 80 będzie mniejsza niż miseczka C przy obwodzie 90.
Jeśli zatem przy mierzeniu biustonosza w rozmiarze 70/C okaże się, że miseczka jest dobra, ale obwód jest za duży, powinniśmy przymierzyć obwód 65/D.


Kolejnym sygnałem, że obwód biustonosza jest za duży, są ramiączka, które wbijają się w ramiona. Ramiączka biustonosza unoszą ciężar biustu jedynie w 20%. Zatem powinny leżeć na ramionach swobodnie, czyli nie spadać, ale również nie wbijać się w nie. Na szczęście raczej wszystkie biustonosze mają regulację ramiączek. więc możemy je swobodnie dopasować.
Musimy zwrócić uwagę na obwód biustonosza w momencie, gdy zaczynamy cierpieć na bóle szyi oraz bóle w okolicy ramion. Bardzo prawdopodobne, że może być to spowodowane źle dobranym biustonoszem.


Prawidłowo dobrana miseczka jest również bardzo ważnym etapem przy wyborze właściwego biustonosza. Miseczka nie może być za mała, ponieważ spowoduje to ściskanie biustu oraz i wylewane się go np. pod pachami lub u góry biustonosza. Jest to nieestetyczne i niezdrowe dla piersi.
Jednakże zbyt duża miseczka powoduje, że będzie odstawać i nie otuli prawidłowo piersi. Przy zbyt dużej miseczce biustonosz może się zawijać i rolować. Zdecydowanie nie taka jest jego rola.
Dodatkowym elementem, który powinien leżeć prawidłowo są fiszbiny. Ich rola polega na tym, że dają one podparcie dla piersi. Koniec fiszbin powinien biec ku środkowi pachy, a ich środek powinien równo przylegać do ciała - nie uwierać, ale też nie odstawać.


Jak dobrać majtki do figury?

Przy wyborze majtek, najważniejszy jest ich rozmiar. Majtki przede wszystkim nie mogą być za ciasne, aby nie uciskały delikatnych okolic intymnych. Jeśli nie znasz prawidłowego rozmiaru, zmierz za pomocą miarki krawieckiej najwęższą część obwody talii oraz najszerszą część obwodu bioder. Miarka powinna mieć luz i nie może wrzynać się w skórę podczas pomiaru. Czynność z łatwością można wykonać samodzielnie. Po dokonaniu pomiaru, porównaj wynik z tabelą rozmiarów majtek damskich.


Czy jest możliwy zakup majtek przez internet? Wiadomo, że bieliznę najlepiej przymierzyć i ocenić na żywo czy właściwie leży. W niektórych przypadkach jesteśmy zmuszeni do zakupu majtek i biustonosza na odległość. W tym celu możemy wykorzystać dostępne w internecie tabele, pozwalające na dobór właściwego rozmiaru. Obwód talii, bioder i biustonosza mierzymy centymetrem krawieckim. Natomiast miseczkę mierzymy poprzez zmierzenie piersi na wysokości sutków i odejmujemy ten wymiar od wymiaru obwodu. Wynik rozmiaru miseczki odczytujemy w specjalnej tabeli. Przeważnie każda firma, która zajmuje się sprzedażą biustonoszy, ma taką tabelę na swojej stronie internetowej. Doświadczeni sprzedawcy w firmie Victorias Secret pomogą dobrać odpowiedni rozmiar bielizny.


Bielizna modelująca.

Bielizna modelująca pozwala zamaskować lub uwypuklić intymne części ciała. Wybierana jest najczęściej przez kobiety 40+. Chcesz nałożyć obcisłą sukienkę i ukryć brzuch? Nałóż wyszczuplające majtki. Masz problemy z szerokimi biodrami? Z pomocą przychodzą specjalne majtki ze spodenkami. Jeśli chcesz ujędrnić pupę oraz wyszczuplić dół brzucha, nałóż figi. Dzięki tym prostym trikom będziesz pięknie wyglądać zarówno w sukience, jak i eleganckich spodniach garniturowych.
Kolejną częścią kobiecego ciała, o którą warto zadbać, jest biust. Staniki typu push-up sprawią, że Twoje piersi nabiorą kształtów i będą pięknie uniesione.

Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 451 razy | 31-12-2021 |Ewa gotuje