Strona główna > > Porady kulinarne

Pomysły na wielkanocne wypieki

Pomimo niesprzyjających okoliczności Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Choć zapewne tegoroczna odsłona świąt będzie nieco inna niż te znane nam z lat poprzednich, to jedno jest pewne – w niewielkim rodzinnym gronie nie zabraknie wielkanocnych potraw i przepysznych wypieków.

Wielkanoc – tradycja od ponad 300 lat
Mimo że medialnością znacznie przegrywają z Bożym Narodzeniem, Święta Wielkanocne niezmiennie od wielu dekad stanowią najważniejsze święto dla Chrześcijan. Kultywowane od XVIII wieku obchody należą do tradycji silnie związanych z naszym krajem i naszą tożsamością kulturową. Z tego też powodu warto je pielęgnować, a przy tym ścieśnić rodzinne więzi.

Słodkości na wielkanocnym stole

Wielkanoc nie może obyć się bez przepysznych, słodkich wypieków stanowiących punkt obowiązkowy po zjedzeniu sytego obiadu. Zastanawiacie się, jak osłodzić sobie tegoroczne święta? Nie macie pomysłu na wielkanocny deser? Nic nie szkodzi! Przygotowaliśmy dla Was cztery wyjątkowe przepisy na smaczne słodkie wypieki, a oto one:

  • Mazurek z inspirującym kremem serowo-cytrusowym (https://uwielbiam.pl/przepis/mazurek-z-inspirujacym-kremem-serowo-cytrusowym-i-bakaliami) – tradycyjne niskie ciasto kuchni polskiej, które apogeum swej popularności przeżywa co rok podczas świąt wielkanocnych (w tej nowoczesnej odsłonie z efektownym kremem),

  • Jabłecznik (https://uwielbiam.pl/przepis/jablecznik-6) – po prostu deserowa klasyka, którą uwielbiają wszyscy, i mali i duzi!

  • Pełnoziarnista babka z gruszką, jabłkami i lukrem malinowym - klasyka w nieco odświeżonym wydaniu,

  • Ciasto drożdżowe - wypiek, który u każdego przywołuje wspomnienia o czasach dzieciństwa i zapachu babcinej kuchni.

To jak, co pojawi się na Twoim wielkanocnym stole? Postawisz na coś nowoczesnego, jak np. babka polana malinowym lukrem, czy pozostaniesz wierny/wierna klasyce i cały dom wypełni słodki zapach drożdżowych wypieków? Daj znać w komentarzu!
Życzmy Wam przepysznej Wielkanocy i niezapomnianych chwil w gronie najbliższych!
Artykuł partnera.

~Gosc | Czytano 312 razy | 02-04-2020 |Ewa gotuje