Strona główna > > Porady kulinarne

Popcorn - czy pizza - domowe przekaski na wieczór

Z racji niepewnej w ostatnich dniach pogody, nie jeden z nas w najbliższym czasie planuje wieczór filmowy. Oczywiście żaden wieczór filmowy nie może się udać bez przekąsek! Dziś podpowiemy, które z nich najlepiej sprawdzą się na filmowy maraton.

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej popularną przekąska jest popcorn, Właściwie bije wszystkie inne przekąski na głowę. Zarówno pod względem łatwości w przygotowaniu, jak i pod względem zdrowotności. Oczywiście mówimy tu o popcornie, który przygotowaliśmy sami w domu. Wówczas mamy pewność, że jest zdrowy. Jeśli dodatkowo przygotowany w beztłuszczowym urządzeniu, cieszy się niewielką ilością kalorii, więc jest nietuczący.


Popcorn z maszyny.


Skupmy się zatem na zaletach zdrowotnych popcornu. Zawiera bardzo dużo błonnika (prawie 14 g w 100 g tej przekąski) oraz polifenole, substancje które obniżają poziom cukru we krwi ( organizm dłużej czuje się syty) oraz wspomagają trawienie.


Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne, to bez dwóch zdań popcorn bije chipsy na głowę. Jeśli macie już sięgnąć po przekąskę, to zdecydowanie wybierzcie popcorn. Oczywiście sposób jego przygotowania też jest ważny, dlatego należy pamiętać, aby do jego przyrządzenia nie używać zbyt dużej ilości oleju. Najlepiej sięgnąć po beztłuszczowe urządzenie do popcornu np. https://eltkom.pl/maszyny-do-popcornu. To znacznie obniży kaloryczność tej potrawy, a przy okazji będzie ona łatwa do strawienia.


Jeśli chodzi o smak popcornu, to oczywiście możemy poeksperymentować w tym temacie. Wiadomo, że najbardziej popularny jest popcorn solony, ale możemy również przygotować popcorn pikantny. Wystarczy przed uprażeniem, ziarenka posypać przyprawą papryka słodka i pikantną. Popcorn możemy też zrobić na słodko przy pomocy cukru pudru i cynamonu. Wariacji tej przekąski jest naprawdę wiele i ogranicza nas tylko wyobraźnia.


Pizza domowa prosto z pieca.


Inną przekąską wartą polecenia jest pizza. Domowa pizza przygotowana w domu, najlepiej przy użyciu pieca do pizzy https://eltkom.pl/Piece-do-pizzy-c2481, to gwarantowana satysfakcja. Mamy pewność, że zrobiona przez nas pizza, jest świeża i zrobiona ze świeżych zdrowych składników.


Na wieczór filmowy możemy przygotować nie tylko zwykłą pizzę, ale również jej mniejszą wersję, a więc mini pizze lub pizzę zawijaną w ślimaczki. Zarówno jedne jak i drugie możemy przygotować w przenośnym piecu do pizzy, który gwarantuje nam utrzymanie odpowiedniej temperatury pieczenia tej potrawy. Pizza ma to do siebie, że właściwie nikt z nas nie zna osoby, która by jej nie lubiła.


Dzięki możliwości użycia różnorodnych dodatków, mamy możliwość uzyskania różnych wariantów tego wypieku co trafia w szerszy gust smakoszy. Do jej przygotowania możemy użyć salami, ryby, owoców morza, oliwek, ananasa czy kurczaka. Jednak podstawą sukcesu w przygotowaniu pizzy, jest zawsze ciasto i temperatura pieczenia. I choć wydaje się, że jest to potrawa dość skomplikowana, to z odpowiednim przepisem jesteśmy w stanie w warunkach domowych zrobić lepszą pizzę niż w niejednej pizzerii.


Tak więc podsumowując, wieczór filmowy z takimi przekąskami, zdrowymi i przygotowanymi ze świeżych produktów w warunkach domowych, nie może się nie udać.

Artykuł partnerski.~Gosc | Czytano 489 razy | 18-02-2022 |Ewa gotuje