Strona główna > > Porady kulinarne

Skrzynki na warzywa i owoce - poznaj ich podstawowe rodzaje

Zajmując się na co dzień transportem warzyw i owoców, z pewnością wiesz, jak istotne dla ich jakości jest właściwe przygotowanie. Zawsze potrzebujesz do tego dobrej jakości skrzynki jednorazowe lub ich odpowiedniki, które można wykorzystywać wielokrotnie. Ich dobre dobranie zależy przede wszystkim od warunków, w których świeży towar będzie przewożony. To bardzo ważne, ponieważ nie istnieje inna droga, by dostarczyć go w zadowalającym celu do odbiorcy.

Jakie są najpowszechniej używane opakowania do transportu warzyw i owoców?
Skrzynki na warzywa i owoce sprawdzają się przede wszystkim w czasie ich przenoszenia. Warto jednak podkreślić, że to nie tylko komfort klientów i sprzedawców, ale przede wszystkim ochrona transportowanego towaru przed niechcianymi uszkodzeniami, które negatywnie wpływają na jego jakość. Przedstawiamy dwa najczęściej wybierane obecnie rozwiązania. Ich wartość jest dokładnie taka sama, ponieważ nie stanowią dla siebie zamienników.

Drewniane skrzynki na owoce i warzywa


Jednym z rozwiązań częściej wykorzystywanych do transportu warzyw czy owoców są drewniane łuszczki. Warto zauważyć, że w czasach, gdy na rynku pojawiło się dużo nowości, to właśnie one cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Co je wyróżnia? Oczywiście, ogromnie istotna jest niska cena - skrzynki drewniane są po prostu bardzo tanie. Są również bardzo wygodne w użytkowaniu ze względu na swoją niedużą wagę, a więc nie są wyzwaniem w czasie przenoszenia. Na uwagę zasługuje także ich konstrukcja, dzięki której możliwe jest ich sprawne chwycenie celem dostarczenia w inne miejsce. Nie sposób nie docenić również ich ustandaryzowanych rozmiarów. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie miejsca na pace samochodu czy w przestrzeni magazynowej. W przypadku produktów świeżych bardzo ważne jest także to, że drewniane skrzynki przepuszczają powietrze i pozwalają im oddychać. Nie wymagają również przepakowywania w miejscu docelowym, co ma znaczenie dla ich jakości i generuje dużą oszczędność czasu.


Jakie wady mają skrzynki drewniane? Nie ma rozwiązań idealnych, dlatego musimy przyznać, że łuszczki nie są najskuteczniejszą formą zabezpieczenia dla przewożonego towaru. Nie są odporne na warunki atmosferyczne i nie sprawdzą się w mrozie czy upałach. Nie da się podważyć ich cech praktycznych, jednak czasami po prostu muszą zastąpić je opakowania z tworzywa sztucznego.


Skrzynki na owoce - kiedy modele z tworzyw sztucznych?


Nie mamy wątpliwości, że zmniejszenie zużycia plastiku jest niesamowicie ważne. Jednocześnie jednak wiemy, że nowoczesne skrzynki na warzywa i owoce, które powstały z tak nielubianych tworzyw sztucznych, wcale nie muszą być szkodliwą alternatywą dla drewnianej łuszczki. Są dobrej jakości, a więc można korzystać z nich przez bardzo długi czas, nie obciążając planety kolejnymi śmieciami.


Skrzynki na owoce i warzywa z tworzywa sztucznego są dobrym zastępstwem dla klasycznej łuszczki zawsze wtedy, gdy konieczne jest dokładniejsze zabezpieczenie przewożonego towaru. Nierzadko posiadają specjalne pokrywy czy klapy, dzięki którym możliwe jest dostarczenie do środka niezbędnej ilości powietrza przy jednoczesnym osłonięciu przed napływem zanieczyszczeń. Warto podkreślić również ich praktyczną konstrukcję, która podnosi komfort transportu. Co więcej, plastikowe skrzynki na owoce i warzywa nie niszczeją tak szybko jak łuszczki pod wpływem warunków atmosferycznych. Istotne jest natomiast to, by korzystać wyłącznie z rozwiązań wysokiej klasy, które posiadają niezbędne certyfikaty. To niezbędne, by zostały dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.


Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 30 razy | 30-04-2021 |Ewa gotuje