Strona główna > > Porady kulinarne

SodaStream - zrób swoją własną wodę gazowaną

Nie od dzisiaj wiadomo, że kupowanie wody butelkowanej nie należy do najbardziej ekologicznych zachowań. Tymczasem jednak bardzo lubimy smak i fantastyczne uczucie towarzysząca wypijaniu szklanki ulubionej wody gazowanej. Czy można zrobić coś, aby jednocześnie nie rezygnować z tej przyjemności, jak również zadbać o dobro naszej planety? Oczywiście, że tak.

Powstało bardzo wiele urządzeń, które są w stanie w mgnieniu oka wykonać dla nas gazowaną wodę, całkowicie ekologicznie, bez używania zbędnego plastiku, a nawet bez użycia prądu.

Maszyna do robienia wody gazowanej – jako to działa?

Gazowanie samodzielnie wody jest proste właśnie dzięki znakomicie działającemu urządzeniu. Maszyna do robienia wody gazowanej to stosunkowo proste urządzenie, które pozwala na jej pozyskanie w domu w zaledwie kilka minut. Sekretem urządzenia jest również fakt, że wbrew naszej intuicji nie będziemy potrzebowali prądu. Do urządzenia wlewamy wodę i reszta stanie się praktycznie bez naszej ingerencji. Wszystko dzięki zastosowaniu naboju co2. Z jednego specjalnego naboju będziemy w stanie przygotować ekwiwalent aż 60 litrów wody gazowanej. To bardzo dużo butelek i bardzo dużo zaoszczędzonego plastiku. Pieniędzy również. Każdemu miłośnikowi wody gazowanej urządzenie zwróci się właśnie dzięki temu niezwykle szybko.


Kupujemy SodaStream

W Polsce niezwykle popularne stały się urządzenia sodastream.pl, popularnie nazywane maszynami do robienia wody gazowanej. Sprzęt ten jest stosunkowo tani i niezwykle prosty w obsłudze. Dodatkowo możemy przyrządzić w nim wodę na zapas, bowiem jej przydatność do spożycia będzie wynosiła nawet 2-3 dni od zrobienia. Urządzenie przygotowuje wodę o różnym stopniu nasycenia bąbelkami (jest to jedno z ustawień), a więc każdy miłośnik bąbelków na pewno znajdzie odpowiednie dla siebie nasycenie. Stworzymy nim zarówno wodę mocno gazowaną jak i tylko lekko orzeźwiający napój. A to wszystko w zaledwie kilka sekund.


Rozsmakuj się w wodzie – dodatki smakowe

Dzięki SodaStream możemy zrobić znacznie więcej niż tylko zwykłą wodę gazowaną. Możemy zakupić również w tej samej firmie specjalne dodatki smakowe, które są skomponowane w taki sposób, by ożywić nieco smak naszej wody i sprawić, by była jeszcze lepsza. Oczywiście prócz gotowych kompozycji możemy dodawać również swoje własne smaki, na przykład z soków owocowych, choć dobrze będzie to robić już po wyłączeniu urządzenia we własnym dzbanku. To doskonałe urządzenie dla miłośników wody gazowanej oraz dla dzieci, które będą zachwycone możliwością jej zrobienia samodzielnie.~Gosc | Czytano 721 razy | 25-11-2020 |Ewa gotuje