Strona główna > > Porady kulinarne

Stalgast - niezbędne wyposażenie gastronomii

Pomimo że każdy lokal gastronomiczny wyróżnia co innego, jedna rzecz pozostaje wspólna: odpowiednie wyposażenie. Urządzenia do kuchni gastronomicznej cechuje wysoka jakość i wydajność. Jak jednak nie pogubić się w ofercie i kupić to, czego tak naprawdę potrzebujemy?

Sprawdzamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyposażania gastronomii oraz przyjrzymy się polskiej marce Stalgast.
1. Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy wyposażyć gastronomię?
2. Urządzenia do obróbki termicznej
3. Stalgast – czyli kupuj co polskie

Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy wyposażyć gastronomię?

Jakość sprzętu ma bezpośrednie przełożenie, na jakość naszej pracy, a co za tym idzie – naszych posiłków, które podajemy klientów. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie wyposażenie, które zagwarantuje nam najwyższą efektywność, a do tego wygodę z użytkowania sprzętu.
W tym celu musimy dostosować dany sprzęt do rodzaju lokalu. W końcu innych parametrów potrzebujemy w kawiarni, a innych w pizzerii. Poszczególne miejsca mogą wymuszać na nas wykorzystanie większych kuchenek czy chłodziarek, co także warto mieć na uwadze.
Istotne jest samo miejsce do pracy. Jeśli na zapleczu dysponujemy niewielkim skrawkiem przestrzeni, musimy pomyśleć na ergonomicznym położeniu wszystkich elementów, aby móc zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Nie zapomnijmy również o miejscu na duże i praktyczne blaty do przygotowywania potraw.

Urządzenia do obróbki termicznej

Piece, patelnie, wolnostojące kuchnie czy frytkownice to obowiązkowy elementy wyposażenia kuchni w takim miejscu jak restauracja, pizzera czy hotel. Są one wykorzystywane praktycznie przez cały dzień, dlatego powinny być wykonane z jak najlepszych materiałów.
Zwróćmy uwagę na staranną konstrukcję takich urządzeń oraz ich wielozadaniowości. Przykładowo, wybierając kuchnię gazową, sprawdźmy, czy jest ona przeznaczona do obróbki termicznej prowadzonej na różnych rodzajach naczyń kuchennych. Istotna jest również moc urządzeń oraz możliwość kontroli pracy i zasilania.

Stalgast – czyli kupuj co polskie

Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami małej, czy dużej gastronomii, warto wybierać tylko sprawdzonych producentów, którzy dostarczą nam urządzenia wysokiej jakości. Jedną z takich firm jest Stalgast, której ofertę znajdziemy na stronie: https://gastromix.pl/3688-stalgast.
Prezentowana linia została wyprodukowana w polskiej fabryce. Odnajdziemy w niej nie tylko podstawowe kuchnie gazowe, ale także frytkownice, grille lawowe, patelnie, woki, makaroniarki i inne akcesoria, które są przydatne na co dzień. Kupując urządzenia marki Stalgast, decydujemy się nie tylko na polski produkt, ale także na wysoką jakość i innowacje, usprawniające przygotowywanie potraw.
~Gosc | Czytano 77 razy | 24-06-2020 |Ewa gotuje