Strona główna > > Porady kulinarne

Szklane dzbanki i karafki praktyczne podczas grilla

Długie ciepłe wieczory to cały urok lata. Chce się w taki czas pobyć w ogrodzie, najlepiej z kimś bliskim i przy dobrym jedzeniu. Zapraszamy do siebie i bywamy na ogrodowych przyjęciach, prześcigamy się w wymyślaniu jak najzdrowszych i najsmaczniejszych potraw z grilla i dobieramy do nich napoje i trunki.

Modne lemoniady i dobre wino potrzebują właściwej oprawy. Szklane dzbanki i karafki sprawdzą się w ogrodzie i na tarasie, bo pomogą stworzyć eleganckie przyjęcie, a przede wszystkim uniknąć plastikowych butelek na stole. Pokreślą walory napojów przyrządzonych w domu. Twoi goście docenią wysiłek włożony w przygotowania i elegancki sposób podania posiłku.

Dzbanek do napojów na ogrodowe przyjęcia

Gospodarze wieczoru dbają o to, aby goście czuli się jak najlepiej. Zapewniają dobre jedzenie i napoje, dbają o komfort samego miejsca. W końcu celem takiego wspólnego wieczoru jest relaks. Miłej rozmowie sprzyjają nie tylko smaczne potrawy i wysokiej jakości trunki, ale też wygląd stołu i miejsca. Szklanki do napojów o modnym kształcie i dopasowany do nich dzbanek stworzą ładną całość. Pojemny dzbanek ograniczy konieczność donoszenia wody, soku czy lemoniady, więc gospodarze nie będą musieli często odchodzić od stołu. Jeśli do wody dodamy kolorowych owoców i mięty, to dzbanek będzie on także ozdobą stołu. Szklany dzbanek może też służyć do podawania sangrii – chłodnego napoju z dodatkiem czerwonego wina i owoców lub mrożonego ponczu. Dzbanki szklane miewają przeróżne kształty. Jeśli kupujesz dzbanek z myślą o ogrodowych przyjęciach, wybierz raczej naczynie z grubszego szkła. Będzie ono lepszym izolatorem i sprawdzi się zarówno w czasie upału, jak i w chłodniejsze jesienne dni, kiedy podasz w nim gorącą herbatę.

Karafkę do wody, napojów i wina wykorzystasz przy grillu

Historia karafki sięga początków wytwarzania naczyń ze szkła, a na polskim rynku to naczynie od niedawna przeżywa swoisty renesans. Karafka posiada korek lub wieczko, może mieć różne kształty. Te sześcienne o bardzo grubych ściankach i wąskich szyjkach przeznaczone są do mocnych trunków. Bardziej pękate i zrobione z cieńszego szkła – do wina i słodkich nalewek. A te nowoczesne designerskie, czasem niemal cylindryczne, z minimalnym przewężeniem – są niemal do wszystkiego: do wina, wody, soków i lemoniad. Na grillowe przyjęcie warto mieć karafkę, aby można było zabezpieczyć napój przed nieproszonymi gośćmi, czyli owadami. Ponieważ karafka jest zwykle wysoka, to wypełniona napojem z dodatkami stanowi także ozdobę przyjęcia.

Obiad, kolacja czy impreza w ogrodzie zyska klasę i styl, kiedy podasz napoje w eleganckich naczyniach. Pomyśl o dzbankach i karafkach, które będą pasowały do szklanek i kieliszków, które już masz, albo wybierz od razu cały nowy komplet i czuj się komfortowo przed przyjściem gości.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 362 razy | 28-06-2022 |Ewa gotuje