Strona główna > > Porady kulinarne

Top 5 błędów podczas odchudzania - jak ich unikać

Planujesz rozpocząć odchudzanie? Jeśli zastosujesz dobrze skomponowaną dietę redukcyjną i zachowasz konsekwencję, szanse na sukces są ogromne! Dowiedz się, jakich błędów unikać, aby Twój wysiłek nie poszedł na marne!

1. Podjadanie


Największym błędem osób, które stosują dietę odchudzającą jest podjadanie. Ciężko go uniknąć, zwłaszcza w początkowym okresie po wprowadzeniu nowych zwyczajów żywieniowych, ale z czasem zaobserwowane efekty z pewnością dodadzą Ci motywacji. Pamiętaj, że raz na jakiś czas, zwłaszcza po osiągnięciu kolejnego celu, z czystym sumieniem możesz podarować sobie cheat meal.


2. Nieodpowiedni rozkład posiłków w ciągu doby


Wspomniane podjadanie to efekt nieodpowiedniego rozkładu posiłków w ciągu doby. Staraj się podzielić jadłospis na 4 lub 5 pełnowartościowychposiłków. Jeśli wszystkie będą odpowiednio zbilansowane, o żadnej porze dnia nie grozi Ci uczucie głodu.


3. Nieprawidłowa podaż kalorii


Pamiętaj przy tym, by pełnowartościowe posiłki, które spożywasz zapewniały odpowiednią podaż kalorii. Weź pod uwagę swoją płeć, wiek i styl życia, w tym podejmowane aktywności fizyczne. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj zapotrzebowanie kaloryczne ze specjalistą. Jeżeli natomiast nie umiesz odmierzyć kilokalorii spożywanych w ciągu dnia, dobrym rozwiązaniem będzie zbilansowana dieta pudełkowa. Zadbaj o to, by codziennie jeść nieco mniej, niż wynika to z Twojego zapotrzebowania.


4. Brak aktywności fizycznej


Osoby stosujące dietę redukcyjną stosunkowo często zniechęcają się ze względu na brak wyraźnych efektów. Wówczas z pomocą może przyjść aktywność fizyczna. Nie każdy z nas musi być zapalonym sportowcem. Wystarczą regularne spacery, piesza wyprawa po zakupy zamiast korzystania z samochodu czy zaprzyjaźnienie się z rowerem.


5. "Diety cud"


Jedynie zbilansowana i pełnowartościowa dieta redukcyjna zapewni Ci pożądany efekt na dłuższą metę. Nie wierz w popularne w internecie diety cud, które każą na przykład całkowicie wyeliminować tłuszcze lub węglowodany z diety. Takie postępowanie szybko zrujnuje Ci zdrowie. Również zbyt niska podaż kalorii przyniesie tylko krótkoterminowy rezultat, a następnie narazi na efekt jojo.


Odchudzanie jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek, zwłaszcza że mamy do dyspozycji catering dietetyczny. Warszawa to miasto, w którym masz do wyboru między innymi sprawdzonego dostawcę - LightBox (Lightbox.pl).

Artykuł partnerski


~Gosc | Czytano 59 razy | 20-11-2020 |Ewa gotuje