Strona główna > > Porady kulinarne

Wybór i odpowiednie stosowanie perfum

Wybór perfum to nie tylko zapach. Perfumy nakłada się na skórę, więc muszą być także dopasowane do niej. Ponadto wybór perfum to jedno, a drugie to ich odpowiednie stosowanie. Obie te rzeczy są ważne, aby jak najdłużej utrzymać ich zapach na ciele.

Wybierając perfumy warto pamiętać o tym, aby dobrać je odpowiednio do rodzaju skóry, zwłaszcza jeśli mamy skórę wrażliwą. Najłatwiej jest oczywiście dobrać perfumy do skóry normalnej. Większość zapachów powinna się na niej ładnie rozwijać, a ponadto skóra nie jest nadwrażliwa na alkohol zawarty w perfumach. Lepiej jednak nie używać perfum przed ekspozycją na słońce czy wizytą w solarium. Na skórze tłustej zapach perfum może być intensywniejszy niż na innych jej rodzajach, więc trzeba pamiętać przede wszystkim o umiarze podczas pryskania i wyborze delikatnych zapachów. Dobrze sprawdzą się cytrusowe, gorzej bardzo słodkie nuty innych owoców czy kwiatowe. Natomiast sucha skóra jest najbardziej wymagająca i w przypadku perfum należy wybierać takie o jak najmniejszej zawartości alkoholu. Na suchej skórze nie każdy zapach będzie się ładnie prezentował, więc można tutaj wybierać mocniejsze bazy. Tutaj idealne będą zapachy kwiatowe, korzenne, szyprowe czy orientalne. Do każdego rodzaju skóry sprawdzą się także perfumy o zapachach drzewnych, na przykład Escentric Molecules Molecule 01. To perfumy stworzone dla miłośników oryginalności i nowych doznań, które można używać przez cały rok, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami.

Jak odpowiednio stosować perfumy?

Chcąc jak najdłużej utrzymać na sobie zapach perfum, należy stosować je zgodnie z kilkoma zasadami. Przede wszystkim perfumy należy stosować na nawilżoną skórę. W przypadku skóry suchej, przed aplikacją perfum warto użyć balsamu do ciała. Istotne jest także miejsce aplikowania perfum. Najlepiej aplikować je w miejsca, gdzie wyczuwalny jest łatwo puls, a więc na szyję, nadgarstki czy zgięcia łokci. Jeśli nie stosujemy dezodorantów i antyperspirantów, możemy zastosować perfumy w miejscach, gdzie szybko pojawia się brzydki zapach, na przykład pod pachami. Po zaaplikowaniu perfum nie rozcierajmy ich, ponieważ może to spowodować zaburzenie struktury zapachu. Pozwólmy perfumom, aby samodzielnie wyschły. Bardzo dobry sposobem na utrzymanie zapachu perfum przez dłuższy czas, jest spryskanie nimi na przykład szczotki do włosów. Włosy wspaniale wchłaniają zapachy perfum i pozwalają na naprawdę długie utrzymanie ich zapachu. Pachnące włosy to też plus dla wyglądu, a perfumy będą dobrym pomysłem jeśli nie planujemy mycia głowy przed wyjściem z domu.
Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 75 razy | 22-04-2020 |Ciasta ewa gotuje