Strona główna > > Porady kulinarne

Idealne wino półsłodkie

Polska na pewno nie jest krajem wina. Nie należy tego ukrywać, ponieważ nie jest to powód do wstydu. Mamy własne trunki, które są nieznane krajom winiarskim. Mimo to, warto się otwierać na wino, ponieważ jego degustacja jest czymś wyjątkowym i to właśnie temat wina, ze wszystkich trunków, poeci podejmowali zawsze najchętniej.

Do miana najlepszego wina najczęściej aspirują odmiany wytrawne, a najpopularniejsze są produkty stołowe i słodkie. Dla nas najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza na początek przygody lub jeśli myślimy o prezencie dla kogoś niezaznajomionego z winem, z całą pewnością będą wina półsłodkie.
Jurancon AOP
Jeśli już zdecydujemy się sięgnąć po butelkę czegoś ciekawego, musimy się zorientować, jakie dobre wino półsłodkie jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody. Bardzo często polecane jest tutaj francuskie Jurancon AOP, czyli znakomita propozycja do uświetnienia spotkania we dwoje już po kolacji. Nie jest to wino deserowe, ale coś, co stanowi dodatek do dobrej okazji. Nierzadko Jurancon AOP wręczane jest w prezencie, na przykład na urodziny dla szefa lub nawet jako prezent dla pary młodej zamiast kwiatów. Lekki aromat tego wina, aksamitny posmak oraz fakt, że butelka kosztuje niecałe 100 złotych to wszystko argumenty za wyborem tej właśnie opcji. To wino daje nam gwarancję, że niezależnie od gustów, nikt nie będzie nim zawiedziony.

Coś na spotkanie w damskim gronie

Jakie dobre wino półsłodkie warto kupić dla siebie, na przykład na spotkanie w energicznym damskim gronie? Znakomitą opcją może być tutaj wino białe Gewurztraminer Jean Cornelius AOC. Jego butelka to tylko kilkadziesiąt złotych, a orzeźwiający smak pozwala na rozruszanie towarzystwa. Należy pamiętać, by podawać je lekko schłodzone, ale nie zimne. Wtedy będzie najlepiej smakowało.
Jeśli nasze spotkanie będzie się wiązało z koniecznością dojazdu, można wybrać Cabernet Sauvignon De-alcoholized, czyli wino produkowane z najpowszechniejszego na świecie szczepu. Ten konkretny rodzaj wina został pozbawiony alkoholu w specjalnym procesie, który nie wpływa znacząco na jego smak. W ten sposób można cieszyć się lekko cierpkim cabernet sauvignon bez obawy o promile.

W prezencie dla mężczyzny

Gewurztraminer – to najkrótsza odpowiedź na pytanie, jakie dobre wino półsłodkie zaoferować mężczyźnie. Wina produkowane na bazie tego szczepu zawsze posiadają silny posmak owocowy, zazwyczaj z nutą owoców przejrzałych lub rodzynek, dzięki czemu nadają się do każdego posiłku mięsnego oraz do degustacji w trakcie zajmowania się innymi rzeczami.
Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 90 razy | 26-06-2020 |Ewa gotuje