Strona główna > > Porady kulinarne

Jak Wybrać Ekspres Do Kawy Na Co zwrócić uwagę

Kupowanie kota w worku to nie jest dobry pomysł, lepiej zrobić research i mieć wyłożoną kawę na ławę. A propos kawy, jeśli zastanawiasz się jaki ekspres do kawy wybrać, to już spieszymy Ci z pomocą. Zależy nam, byś miał sprzęt, z którego będziesz długo zadowolony. Zwłaszcza że nie kupujesz bibelotów czy innych zbieraczy kurzu, ekspres ma Ci służyć praktycznie codziennie.

Zapytasz - jaki ekspres do kawy polecacie? - już mówimy, krótko, zwięźle i na temat. Inspirację i fachową wiedzę czerpaliśmy z wielu innych rankingów ekspresów do kawy, poradników, sklepów z ekspresami i kawą i dorzuciliśmy też sporo od siebie, a to wszystko - dla Ciebie.

Jaki Ekspres Do Kawy Wybrać? Rodzaje Urządzeń


Wybór ekspresu najlepiej zacząć od określenia własnych potrzeb i oczekiwań, w końcu to one mają być spełnione. Zanim Twoje ciężko zarobione złotówki wymienisz na sprzęt, zastanów się, jakie powinien mieć funkcje i - co ważne - które z nich są Ci naprawdę niezbędne. Zadaj sobie pytanie - ile osób będzie z ekspresu korzystać? Jeśli będzie więcej osób w kolejce do ekspresu - warto wiedzieć co preferują.


Ekspresy automatyczne


Szybkie i łatwe w obsłudze (poza paroma wyjątkami). Bardzo zróżnicowane pod względem funkcji dodatkowych. Niedrogie w eksploatacji. Wyższa cena niż pozostałych rodzajów ekspresów.


Ekspresy kolbowe


Obsługa w miarę łatwa. Potrzeba więcej czasu na przygotowanie kawy i czyszczenie ekspresu. Nie wszystkie mają młynek (wtedy potrzebny osobny lub kupno kawy mielonej). Nie wszystkie mają spieniacz do mleka (kolejny dodatkowy zakup).


Ekspresy kapsułkowe


Małe, szybkie i niedrogie. Producent ma przypisany konkretny rodzaj kapsułek, na które będziesz „skazany”. Kapsułki są droższe niż kawa w ziarnach bądź mielona. Nie masz kapsułek - nie masz kawy.


Kawiarki


Prosta konstrukcja, łatwa obsługa. Robi tylko kawę czarną (poza paroma wyjątkami). Zaparzysz max. 3-4 filiżanki kawy naraz. Niska cena w przypadku modeli zwykłych, wyższa elektrycznych.


Ekspresy przelewowe


Robią tylko kawę czarną. Nie zaparzysz mniejszej ilości (ale możesz sobie nalać i nie kapie). Relatywnie niska cena. Bardzo łatwe w obsłudze.


Dla ułatwienia zapamiętania rodzajów ekspresów zamieszczamy poniżej grafikę z podziałem urządzeń, zapożyczoną z witryny https://rankingekspresowdokawy.plJak Wybrać Ekspres Do Kawy Jaki Będzie Najlepszy


Jak Wybrać Ekspres Do Kawy? Na Jakie Elementy Zwrócić Uwagę?


Kwestia finansowa


Najtańsze są “zwykłe” kawiarki, bo cena zaczyna się od około 40 złotych. Są i droższe modele, natomiast ich cena jest mniej więcej taka sama, co niektórych dobrych ekspresów przelewowych. Najdroższe są ekspresy automatyczne, które jednocześnie są bardzo łatwe w obsłudze, w przeciwieństwie do ekspresów przelewowych.


Co warto wiedzieć o parametrach technicznych?


Specyfikacje produktu znajdziesz od razu na stronie każdego szanującego się sklepu, ale co te cyfry tak naprawdę oznaczają? Tego dowiesz się już za chwilę.


Moc


Moc ekspresu przekłada się na czas potrzebny na rozruch i ogrzanie wody, a w rezultacie na to jak szybko będziesz mógł rozkoszować się swoim ulubionym napojem. Im wyższa moc - tym krócej trwa proces parzenia kawy.


Spieniacz do mleka


Jeśli lubisz kawę mleczną, to najlepszy będzie ekspres automatyczny lub kolbowy (z dyszą spieniającą lub zintegrowanym systemem spieniania). W przeciwnym razie o spienione mleko będziesz musiał zadbać sam, kupując osobne urządzenie. Wbudowany spieniacz zdejmuje cały proces z głowy, z dyszą trzeba się zaprzyjaźnić. Jeśli masz chwilę na to, by samemu spienić mleko, polecamy zajrzeć na https://rankingekspresowdokawy.pl/ gdzie znajdziesz przydatne informacje i triki dotyczące profesjonalnego spieniania mleka za pomocą dyszy parowej.


Młynek


Najlepsza jest kawa świeżo zmielona. Kawiarki, ekspresy przelewowe i niektóre kolbowe nie mają młynka. Czeka Cię osobny zakup lub będziesz musiał zaopatrywać się w kawę mieloną. Jeśli wybierzesz ekspres z młynkiem, sprawdź, jaki to rodzaj młynka. Najlepsze są żarnowe, które nie przegrzewają ziaren podczas mielenia. Młynki ceramiczne są cichsze, stalowe są trwalsze.


Wybór kaw


Temat rzeka, każdy lubi coś innego. Najlepsza jest kawa, która jest świeżo zmielona, co do tego nie ma wątpliwości. Jeśli chodzi o gatunek kawy, to nie możemy powiedzieć, która jest najlepsza.


Pojemnik na wodę


Im większy pojemnik, tym rzadziej musisz go uzupełniać. Pytanie ile osób korzysta z ekspresu. Jeśli tylko Ty, lub jeszcze ktoś, to może nie warto brać największego. Kawa z odstanej wody nie jest smaczna.


Szybkość działania


Najszybsze są ekspresy kapsułkowe i automatyczne. Nagrzewają się w kilka lub kilkanaście sekund, więc kawą możesz się cieszyć nawet w minutę od włączenia ekspresu. Kawiarka parzy kawę trochę dłużej (tyle, ile zajmuje zagotowanie się wody wewnątrz), ale też nie trwa to wieki. Najwięcej czasu zużyjesz, jeśli masz ekspres kolbowy lub przelewowy. Ten pierwszy z racji przygotowań do całego procesu, ten drugi ze względu na to, że nie robi małej ilości kawy naraz.


Podsumowanie


Wyciągnęliśmy ekstrakt informacji, które są potrzebne, by móc określić jaki rodzaj ekspresu wybrać. Teraz Ty zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania względem sprzętu, jaki masz budżet i wybierz swój.


Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 3040 razy | 05-05-2020 |Ewa gotuje