Strona główna > > Porady kulinarne

Kuchnia w stylu minimalistycznym czy dworkowym

Sercem domu jest piękna i funkcjonalna kuchnia. To tu toczą się najważniejsze rozmowy, przygotowywane są wspólnie posiłki, a zapach porannej kawy unosi się w całym mieszkaniu. Jak zaaranżować kuchnię tak, by spełniła wszystkie oczekiwania, by była piękna i funkcjonalna?

Projekt na życzenie

Ogromną zaletą projektowania kuchni jest możliwość stworzenia jej od zera według indywidualnego projektu. Przeanalizowanie potrzeb, stylu życia i oczekiwań pozwoli stworzyć wymarzoną kuchnię. Wiele zależy od jej funkcjonalności i często wielkości mieszkania. Inaczej zaaranżujemy kuchnię dla singla, a inaczej dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny. Stworzenie projektu na zamówienie pozwoli przystosować pomieszczenie do potrzeb. Odpowiednie dostosowanie projektu kuchni do wnętrza pozwoli stworzyć miejsce łączące funkcjonalność i design.


Funkcjonalność w kuchni może mieć różny poziom. By go podnieść, można zastosować kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest podniesienie dolnych szafek - tak, by na blacie roboczym można było wygodniej przygotowywać posiłki. Można także wyżej zawiesić górne szafki, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń do przechowywania albo całkiem z nich zrezygnować, chcąc dodać kuchni lekkości i indywidualnego charakteru. Wybierając fronty kuchenne zdobione frezami, szafki wykończone szkłem w aluminiowych ramkach lub decydując się na całkiem gładkie fronty kuchenne, zapewnisz sobie piękną kuchnię. Możliwości są ogromne.


Czym różni się styl minimalistyczny od dworkowego?

Projekty kuchni w stylu minimalistycznym cieszą się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem. Charakteryzują się prostotą i zachwycającym pięknem oraz przestronnością aranżacji. Idealnie wpisują się w nowoczesne mieszkania. Połączenie drewna z metalem, fronty kuchenne na wysoki połysk łączone z chromowanymi sprzętami albo industrialne akcenty doskonale wkomponują się w styl Twojej kuchni.


W bardziej klasycznych aranżacjach fronty kuchenne są wykończone z większą finezją. Zdobią je delikatne frezy, wyrafinowane uchwyty lub zdobne gałki meblowe. Podświetlone szklane witrynki wyeksponują umieszczoną w szafkach ceramikę. Kuchnie w stylu dworkowym zachwycają elegancją i klasą, a całość dopełniają stylowe pilastry.


Piękno ukryte w szczegółach

Niezależnie od ulubionego stylu otaczanie się pięknymi rzeczami oraz wyjątkowymi przedmiotami codziennego użytku daje radość i poczucie komfortu. Dlatego warto zadbać o detale, odpowiednio dobrać fronty kuchenne, blaty, ale i uchwyty oraz listwy maskujące. Lekkości wnętrzu doda niebanalna dekoracja ścienna lub ozdobna płyta ścienna między szafkami a blatem. Do tego lampy podszafkowe dające przyjemne oświetlenie. Taśmy ledowe lub spoty wpuszczane w szafki wdzięcznie sprawdzają się jako podświetlenie szafek, dyskretnie upiększając kuchnie w każdym stylu, zarówno tę minimalistyczną jak i dworkową.


Więcej informacji znajdziesz na stronie:
https://luke.pl/kuchnie-na-wymiar-bielsko-biala

Artykuł partnerski


~Gosc | Czytano 28 razy | 16-02-2021 |Ewa gotuje