Strona główna > > Porady kulinarne

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki

Lodówka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, ponieważ to właśnie w niej przechowujemy produkty spożywcze, które następnie lądują na naszych talerzach. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, kupując to urządzenie?

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki? Poznaj parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru.

Klasa energetyczna

Wybór odpowiedniej lodówki to nie lada wyzwanie dla niejednej pani domu, która podczas zakupów zwraca przede wszystkim uwagę na jej wygląd. Oczywiście jest on ważny, jednak nie należy przy tym zapominać o jej wymiarach oraz pojemności. W przypadku dużej rodziny idealnie sprawdzają się nieco większe modele wyposażone w kilka półek oraz szuflad. Bardzo ważnym parametrem decydującym o zakupie lodówki jest klasa energetyczna, która świadczy o zużyciu prądu. Najlepszym wyborem będzie oczywiście zakup energooszczędnej lodówki o klasie energetycznej A++ lub A+++, dzięki której zużycie prądu nie będzie tak duże, jak ma to miejsce w przypadku starszych modeli urządzenia (musimy pamiętać o tym, że lodówka podłączona jest do prądu przez całą dobę).


Nowoczesne technologie

Kolejnym ważnym aspektem podczas zakupu lodówki są nowoczesne technologie, które zostały zastosowane w urządzeniu. Jednym z nich jest technologia no frost, która w sprzedawanych obecnie lodówkach jest już standardem. O czym jednak mowa? Jest to nic innego jak bezszronowy system, który dodatkowo wzbogacony jest technologią szybkiego chłodzenia. W starszych modelach lodówek na próżno możemy szukać technologii no frost, dlatego też na ściankach urządzenia gromadzi się szron, który nie wygląda zbyt estetycznie. Jeśli mowa o nowych technologiach to nie sposób nie wspomnieć o wbudowanym w lodówkę tablecie, na którym możemy wyświetlać przepisy lub filmy, które z pewnością ułatwią nam przygotowywanie codziennych posiłków. Ciekawym rozwiązaniem może być również znajdujący się w wyposażeniu lodówki termostat. Dzięki niemu możemy w precyzyjny sposób ustawić temperaturę, która powinna panować w lodówce. Termostat dosyć często połączony jest ze specjalnym alarmem, który załącza się w sytuacji, gdy drzwi lodówki są zbyt długo otwarte lub niedomknięte.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 517 razy | 21-01-2021 |Ewa gotuje