Strona główna > > Porady kulinarne

Olej z wiesiołka w ciąży - czy znasz jego działanie

Jeśli spodziewasz się dziecka, wiesz doskonale, że powinnaś zwracać uwagę na to, co jesz. Są produkty, których musisz unikać, choćby niepasteryzowane sery. Nie możesz też spożywać wszystkich dostępnych ziół i olejków. Niektóre z nich są zakazane aż do porodu, inne przez kilka pierwszych miesięcy. Zastanawiałaś się, czy olej z wiesiołka w ciąży jest bezpieczny? Czy wiesz, kiedy i jak możesz go używać? Specjalnie dla Ciebie odpowiemy na te pytania.

Kiedy można stosować olej z wiesiołka w ciąży?

Jeśli chcesz stosować olej z wiesiołka w ciąży, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim nie spożywaj go w pierwszym i drugim trymestrze. Często powoduje on skurcze macicy, które mogą doprowadzić do poronienia lub porodu przedwczesnego. W trzecim trymestrze stosowanie go jest bezpieczniejsze. Jednak zaleca się, by włączyć go nie wcześniej niż po skończonym 37 tygodniu ciąży - kiedy dziecko jest donoszone. Położna lub lekarz ginekolog wskaże Ci odpowiedni sposób, w jaki możesz stosować ten olej. Najlepiej nie robić takich rzeczy na własną rękę.


Na co działa olej z wiesiołka w ciąży?

Kiedy twoje dziecko jest gotowe do przyjścia na świat, możesz do swojej diety włączyć olejek z wiesiołka. Znany jest on z tego, że przez swoje rozluźniające działanie przyspiesza poród. Wpływa na szyjkę macicy, ułatwia jej zmiękczanie i skracanie się. Wywołuje skurcze i przyspiesza przebieg akcji porodowej. Jest także cenny, jeśli chodzi o ochronę krocza. Masaże wykonywane za jego pomocą uelastyczniają te okolice. Olej z wiesiołka w ciąży, umiejętnie stosowany, może przynieść dużo dobrego.


Olej z wiesiołka we wczesnej ciąży – jakie mogą być skutki stosowania?Wiele kobiet używa olej z wiesiołka przed czasem ciąży. Stosowany od miesiączki aż do owulacji, skutecznie pomaga osiągnąć upragniony stan błogosławiony. Jednak od razu po owulacji przerwij stosowanie - może doprowadzić do poronienia. Używaj go, jeśli masz pewność, że nie jesteś w ciąży. Mikroskurcze, które pomagają przemieszczać się plemnikom, mogą doprowadzić do poronienia. Dlatego stosuj go ostrożnie i dokładnie obserwuj swój organizm.


Olej z wiesiołka podczas ciąży - co jeszcze musisz wiedzieć?

Stosowanie oleju z wiesiołka w ciąży bezpieczne jest wtedy, kiedy dziecko jest już donoszone. Może przyspieszyć poród, ułatwić go i dodać mu dynamiki. Dlatego warto go stosować - jednak w odpowiednim czasie. Zanim to zrobisz, koniecznie poproś o opinię swojego lekarza lub położną. Przeważnie nie ma przeciwwskazań do jego użycia. Ważne jest jednak także to, aby sięgać po produkt pozyskany ze sprawdzonego źródła. Szukając oleju z wiesiołka, korzystaj ze sklepów ekologicznych, które same wytwarzają tę dobroczynną substancję. Masz wtedy pewność, że nic Ci nie grozi i pozostaje Ci cieszyć się szybkim porodem!


Artykuł partnerski.~Gosc | Czytano 120 razy | 25-05-2021 |Ewa gotuje