Strona główna > > Porady kulinarne

Probiotyki na jelita

Jeśli szukasz informacji na temat probiotyków, to świetnie się składa. Artykuł, który czytasz, jest idealny dla Ciebie. Dowiedz się czym są probiotyki, gdzie występują oraz kto powinien je zażywać. Poznaj różnice między probiotykami oraz probiotykami. Podpowiemy także jak dbać o układ nerwowy.

Jelita odgrywają w organizmie człowieka bardzo ważną rolę. Nie bez przypadku określane są jako drugi mózg. Od stanu jelit zależy nasza odporność i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Problemy z jelitami są przyczyną poważnych schorzeń psychicznych oraz autoimmunologicznych.

Probiotyki naturalne czy z apteki?

Probiotyki odbudowują naturalną równowagę flory bakteryjnej w jelitach. Są źródłem dobroczynnych bakterii, dzięki którym trawienie pokarmów jest łatwiejsze. Dodatkowo łagodzą kolki oraz biegunki. Zastanawiasz się kto powinien zażywać probiotyki? Przede wszystkim osoby zażywające antybiotyki. Nie ma znaczenia czy weźmiemy probiotyk przed czy po antybiotyku. Ważne jest jednak, aby zachować minimum 2 godzinną przerwę między nimi. Probiotyki wskazane są także dl osób z dolegliwościami wymiotów oraz biegunek.
Źródłem naturalnych probiotyków są przede wszystkim:
- zsiadłe mleko
- kefir
- kiszona kapusta
- kiszone ogórki.

Wygodne w użyciu są natomiast probiotyki takie jak wapteka.pl/probiotyki, 249.html. Produkty dostępne są w formie kropel, saszetek lub kapsułek.
Zarówno probiotyki jak i probiotyki pełnią podobną funkcję. Ich głównym zadaniem jest wspomaganie działania układu pokarmowego. Probiotyki to kultury żywych bakterii. Natomiast probiotyki to substancje stymulujące, które nie zawierają bakterii. Należy do nich produkty spożywcze, które zawierają błonnik oraz tłuszcze nieulegające trawieniu. Oddziałują pozytywnie w jelitach na procesy trawienia. Dlatego oprócz zażywania probiotyków, ważna jest również odpowiednia dieta.

Wspomaganie układu nerwowego

Poprawne działanie układu nerwowego sprzyja sprawnemu zarządzanie całego organizmu przez mózg. Od sprawności działania układu nerwowego zależy poprawne reagowanie na otaczający nas świat. Szczegółowe informacje na temat układu nerwowego znajdziesz na Wapteka.pl. Układ nerwowy oddziałuje na nasze zmysły: wzrok, słuch, smak, węch i dotyk. Dzięki niemu oddychamy i ruszamy się. Odpowiada także za: trawienie, bicie serca i krążenie krwi. Jednym słowem automatyzuje nasze procesy życiowe. Im człowiek jest młodszy, tym elastyczniejszy jest jego układ nerwowy i aktywniejsze połączenie neuronów w mózgu.

Układ nerwowy narażony jest na schorzenia takie jak: epilepsja, stwardnienie rozsiane, Alzheimer i Parkinson. Zastanawiasz się zapewne jak dbać o układ nerwowy? Bardzo ważna jest zbilansowana dieta, bogata w magnez, cynk, kwasy omega-3, lecytynę oraz witaminy B5 i B6. Istotny jest także regularny ruch na świeżym powietrzu oraz spożywanie dużej ilości wody. Bardzo ważny jest także regenerujący sen, który powinien wynosić dl osób dorosłych około 8 godzin na dobę.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 279 razy | 23-12-2022 |



Ewa gotuje