Strona główna > > Porady kulinarne

Zdrowe przekąski do szkoły i na wycieczkę. Poznaj sprawdzone pomysły

Zdrowe przekąski to świetny zamiennik sklepowych słodyczy. Warto mieć je zawsze pod ręką. Sprawdzą się jako mały posiłek do pracy, do szkoły lub na wycieczkę z rodziną. Możesz je potraktować jako małą porcję witamin i składników mineralnych, która będzie także źródłem energii niezbędnej do działania i podejmowania codziennych wyzwań. Jak ograniczyć mało wartościowe przekąski? Jakie produkty warto mieć w kuchni? Sprawdź!

Nie da się zaprzeczyć, że sięganie po wartościowe przekąski ma wiele zalet. Po pierwsze, możesz zaoszczędzić nieco czasu i na drugie śniadanie sięgnąć po owoc, warzywo, pyszny naturalny batonik, porcję musli z jogurtem naturalnym..

Zalety zdrowych przekąsek


Oczywiście nie zastąpi to pełnowartościowego posiłku, ale jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie masz zbyt wiele czasu w ciągu dnia. Pełnowartościowe przekąski mogą również być elementem śniadaniówki.

Porcja witamin zawsze pod ręką

Niestety w sklepowych słodyczach i słonych przekąskach nie znajdziesz wielu wartości odżywczych. Właśnie dlatego warto dokładnie czytać etykiety produktów spożywczych. Witaminy i składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zmiana nawyków i wybieranie wartościowych produktów na pewno przyniesie efekty.


Owoce liofilizowane

Jeśli nie masz pomysłów na smaczne i zdrowe małe posiłki, możesz skorzystać ze sprawdzonych propozycji, które każdemu przypadną do gustu. Owoce liofilizowane to świetna przekąska lub dodatek do pełnowartościowego posiłku, jakim jest na przykład wielozbożowa kaszka. Marka HELPA ma w swojej ofercie produkty będące pysznym zastrzykiem witamin i składników mineralnych w wygodnej formie. Liofilizowane owoce zachowują większość wartości odżywczych świeżych owoców. Do tego są aromatyczne i chrupiące, po prostu pyszne!

Zdrowe batony

Chcesz zadbać o zdrowie całej rodziny? Nie oznacza to, że od razu wszyscy muszą zrezygnować z przyjemności w postaci czegoś słodkiego. Wystarczy wymienić je na zdrowe batony bez dodatku cukru. To pyszna przekąska na bazie daktyli, zbóż i orzechów - czy można chcieć czegoś więcej? Z pewnością batony marki HELPA przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym domownikom. Przekonaj się o tym i wypróbuj je.

Zdrowe przekąski to coś, co warto mieć pod ręką. Garść orzechów, ulubiony świeży owoc, słodki, ale zdrowy batonik, owoce liofilizowane to tylko kilka interesujących propozycji. Te przekąski możesz zabrać ze sobą do pracy, szkoły, na uczelnię, a także na wycieczkę z przyjaciółmi lub rodziną. Dzięki takim smakołykom możesz zapomnieć o wszelkich pokusach i wysoko przetworzonych sklepowych słodyczach. Porcję niezbędnych składników odżywczych, witamin i składników mineralnych możesz mieć zawsze przy sobie. Wybierając produkty marki HELPA, dajesz swojej rodzinie wszystko, co najlepsze!

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 465 razy | 27-05-2022 |Ewa gotuje